Genel | Öneri

Instagram Görünürlüğü Nasıl Arttırılır | #1

7 Şubat 2018

Bir yazı öncesinde paylaşımını yaptığım değişen instagram algoritması yazımla alakalı bir çok mesaj aldığım için en azından aklınızdaki soruları biraz daha gidermek ve de instagram hesaplarınızı biraz daha görünür kılabilmek amacıyla bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bu zamana kadar gördüğüm,okuduğum,izlediğim ya da deneyimlediğim şeylerden sizlere bahsedeceğim. Ola ki ilerleyen zamanlarda yeni şeyler görür ve öğrenirsem diye de bu yazıyı bir seri olarak başlatmaya karar verdim. Umarım sizler içinde faydalı olabilir..

Lafı daha fazla eveleyip gevelemeden konuya giriyorum ve merak ettiğiniz noktalara yavaştan değinmeye başlıyorum..

Size en başından önemli olan en etkili şeyi söylemeden geçmemeliyim. Farkında mısınız bilmiyorum ancak diğer yazımda da bahsettiğim üzere instagram artık gerçekten de kendisiyle çok fazla ilgilenmemizi istiyor, bu yüzden bu sosyal mecrada maalesef ki süreklilik çok çok çok…. önemli. Yani bir fotoğraf atayım sonra 40 saat hesaba uğramayayım diye bir durum maalesef ki söz konusu bile olmamalı kaldı ki böyle bir durumda hesabınızdaki etkileşimler pattttt düşüveriyor. Bu konuya ekstra özen göstermeniz benim naçizane tavsiyemdir. Deneyin pişman olmayacaksınız..

Konum Etiketleri: Benim gözlemlediğim ve de deneyimlediğim kadarıyla, instagram konum etiketlerine önem veriyor. Story ya da paylaşımlarınız da kesinlikle kullanmanız gerekenler arasına konumu da eklemeden geçmeyin derim!

Story: Gözlemlediklerim içerisinde ikinci nokta ise story konusu.. Story bölümü dikkatli ve göze hoş gelecek biçimde kullanıldığı zaman etkileşimi gözle görülür arttırıyor. Hele ki story kısmında yapılan hashtag o kadar işlevsel kiii hem hikayenizin görünürlüğünü arttırıyor hem de profilinize takipçi getirisi sağlıyor..

Hashtags: Bir önceki yazımda değinmiş olsam da burada da yer vermek istediğim bir konu var, etiketler.. Etiket oluştururken sürekli aynı etiketleri kullanmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Aynı zamanda 9-10 etiketten fazla etiket koymamaya özen göstermeliyiz. Ve etiket için son olarak ise, çok geniş çaplı ve çok fazla kullanılan etiketlerin yerine daha spesifik(özgül) daha minimal ve nispeten daha az kullanılan ve gönderi ile en alakalı etiketleri kullanmaya özen göstermeliyiz.

Tema: Pekiii her şey mükemmel gitti ve etkileşimler arttı profil ziyaretleri arttı.. ziyaret eden hesapları nasıl elde tutacağız? Bunun içinde devreye instagram profilimizin görünümü yani teması giriyor. Bir bütünlük içerisinde göze hitap eden sayfalar her zaman daha çok prim yapmıştır ve de yapmaya devam edecektir unutmayın! Bunun için de pinterest uygulamasında “instagram themes” aratması yaptığımız zaman bir çok ilham verici örnek karşımıza çıkmakta ve de bu temaları nasıl elde edeceğimiz konusunda da ipuçları vermekte.. Bir göz atın derim!

Şuan için bu dört tavsiyeyi verebiliyorum umarım sizler için birazda olsa yararı dokunmuştur. Dediğim gibi instagram üzerine çok düşülmesi gereken bir mecra ve eğer süreklilikle paylaşımlar yapılırsa etkileşimler de bu doğrultuda kesinlikle yükselmekte..

Sizlerde uyguladığınız yöntemleri aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın şimdilik hoşçakalın!!!

 

İlgini bu yazı da çekebilir; Yeni Algoritma | INSTAGRAM

İnstagram için; MrvsDailyy

MrvsDaily.

06.02.2018

Only registered users can comment.

  1. İnstagramı aktif olarak kullanıyorum . Kişisel bir hesabım yok ama fotoğrafçılıkla ilgileniyorum . İnstagram son zamanlarda bence kafayı yedi . Ortalıkta bir kurallar algoritmalar dolaşıp duruyor . Bence çok saçma … Cidden çok saçma . Altı üstü fotoğraf paylaşıyoruz ve paylaşımlarımızı takipçilerimizin sadece %10’u görüyor da ne demek . Çok fazla kişiyi takip etmiyorum ama çoğu arkadaşımın paylaştığı fotoğraflar anasayfama düşmüyor bile . Cidden çok saçma buluyorum .

    Etkileşimde ilk bir saat çok önemliymiş . İlk bir saatte fotoğrafımıza gelen yorumlar , bizim cevaplarımız , fotoğrafın kaydedilmesi bunlar etkileşimi arttırıyormuş . Geçenlerde bir fotoğrafım 2000 beğeni aldı . %77 takipçilerimin dışında insan görmüş . Etiketten mi oldu , yorumdan mı oldu , konumdan mı oldu bilemedim … Ama kaydedilme çok etkili bence 79 kişi fotoğrafımı kaydetmiş . İlk kez bu kadar kayıt gördüm . Demek ki kaydetme çok önemli …

    Daha detaylı bir araştırma yapıp bu konuda ben de bir yazı yazabilirim . 🙂
    Faydalı yazı için teşekkürler . Mutlu günler dilerim .

    1. Evet kaydedilme de çok önemli bir konu. Bu kadar uzun uzun bir yorumda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.. tabiki de ne kadar Bilgi oluşursa bu konuda o kadar iyi internette çok geniş kapsamlı Bilgi bulabilmek bu konuyla alakalı cidden zor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir