Makyaj/Make Up | Öneri

Duygu Özaslan

3 Ocak 2019

Duygu Özaslan kimdir? Ne yapar? ve ben Duygu Özaslanı neden severek takip ediyorum? Bu yazımızın konusu Duygu Özaslan. Bilmiyorum biliyor musunuz, bloğumda zaman zaman severek takip ettiğim influencerlara yer veriyorum. Aslında bu yazıyı yazmayı uzun zamandır düşünsem de, dün Duygu Özaslan’ın paylaştığı son videoyu izlemem bu yazıyı bugün yazmam konusunda beni daha çok tetikledi. Öncelikle Duygu Özaslan ve aynı seviyede olan  influencerlar hakkında sürekli konuşulan ya çok değişti, burnu büyüdü gibi eleştirilerin hiç bir zaman doğru eleştiriler olduğunu düşünmüyorum. Bir kişinin yaptığı işle eleştirilmesi gerektiğini savunuyorum. Ve Türkiye içerisinde Türkçe içerik üreterek globalleşen bir influencerın zamanla zevklerinin, yaptıklarının değişmesine eleştiri getirilmesinin aslında kişisel özgürlüğe yapılan müdahale olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle Duygu Özaslan’ı tanımayanlara yönelik bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Duygu Özaslan 5 yıldır YouTube üzerinde makyaj, lifestyle kategorisinde videolar yayımlayan aynı zamanda da instagram üzerinden de içerik üreten bir influencer. Direkt influencer dediğime bakmayın, globalleşmeyi bu sektörde hakkıyla yapan nadir influencerlardan. Hatrı sayılan markalarla işbirliği yapmış ve hala yapmaya devam eden bir influencer. Bir videosunda denk gelmiştim, kendine yapılan olumsuz eleştirilere karşı-bu olumsuz eleştiriler yaptığı işe değil de yaptığı işlerle geldiği konuma yapılan eleştiriler- kendi ayakları üzerinde durabilen ve kendi maddi ve manevi özgürlüğüne sahip bir kadın olduğunu ve bu durumdan gurur duyduğunu dile getirmişti. Ne acı ki bu zamanda maalesef ki bir kadının en büyük düşmanı da hemcinsi olan bir kadın. Biz, kadınların yaptığı girişimlerle ve bu girişimlerin başarılarıyla gururlanmamız gerektiğini ve yapılan güzel işleri gelinen güzel noktaları tebrik etmeyi değil de daha çok fesatlanarak bu durum hakkında olumsuz eleştiri yapmayı tercih ediyoruz-ne acı ki-. Benim Duygu Özaslan ve benzeri her içerik üreticisinin, özellikle globalleşerek yurt dışında da Türkiye’yi temsil eden içerik üreticilerini severek takip etmemdeki en büyük sebep yapılan güzel şeyleri fesatlanarak izlemek yerine, bu güzel işlerden kendime dersler çıkararak motive olmayı seçmemdir. Bugün burada bu yazıyı yazıyor olmam ya da instagram üzerinde içerik üretiyor olmam kesinlikle içimdeki düşünceleri ve hayal ettiğim şeyleri insanlara gösterebileceğim bir platformu kendime hazırlayabileceğimi Duygu Özaslan ve benzeri influencerlar sayesinde öğrenmemle olmuştur. Dolayısıyla dün izlediğim şu videoya ve daha önce paylaştığı fotoğraflarının altına yazdığı İngilizce cümlelerle dahi eleştirilen bir influencer olmasına rağmen, globalleşmenin aslında ne kadar güzel bir şey olduğu ve globalleştikçe aslında İngilizce kullanmanın önemini bana gösterdiği için Duygu Özaslanı severek takip ediyorum. Ayrıca bir başka severek takip etme sebebim değişen trendlere gösterdiği uyum ve gündemi takip ederek kendisini ve içeriklerini geliştiriyor oluşu. Sizinde eğer daha önce hiç duymadıysanız dahi girip paylaşımlarına baktıktan sonra seveceğinizi düşündüğüm için de bu blog içerisinde Duygu Özaslan’a yer vermek istedim.

Duygu Özaslan’ın işbirliği yaptığı bir kaç marka ise;

  • Mac Cosmetics
  • Benefit
  • Bobbi Brown
  • L’oreal Paris(buraya bu işbirliğini yazmadan yapamazdım çünkü Duygu Özaslan’ı ilk tanıdığım videoydu kendisi buraya link bırakıyorum ☺️ hatta bu videodan önce direkt ürünü tanıttığı bir video vardı onunla tanımıştım ama onu bulamadım)

Yazımı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Duygu Özaslan hakkındaki yorumlarınızı da aşağıya bekliyorum. Kendinize iyi bakın! ☺️

MerveAtik.

MrvsDaily.

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir