Öneri

En İyi Bloglar “2” | Takip Edilesi Bloglar

2 Mayıs 2018

En İyi Bloglar “2”, bundan önce paylaşımını yaptığım En İyi Bloglar yazımın devamı niteliğinde diyebiliriz.. Peki En İyi Bloglar, nitelemesi neye ve de kime göre düzenleniyor diye soracak olursanız, kesinlikle kendi düşüncelerim ve de takip etmeyi sevdiğim blogları göz önünde tutarak bu yazıyı oluşturuyorum.. Bu yazıda ismini geçireceğim bloglar ile ilgili, diğer yazımda da dediğim gibi hiç mütevazi olamayacağım çünkü bu bloggerlar işlerini özverili ve de oldukça fazla emek harcayarak gerçekleştiriyorlar..

Geçelim o güzel bloglara..

1)kelimelerbenim.com

Nedir ya da kimdir bu kelimeler benim.com, öncelikle sitede uğramanız gereken ilk yer kesinlikle ama kesinlikle hakkımda kısmı.. Akıcı diliyle ve de mizacı ile oldukça güzel bir hakkımda kısmı hazırlanmış.. Okuması benim için çok zevkliydi, kendisi hakkında oldukça çok bilgi içermekte.. Ayrıca sitesinde Bu Hafta Ne Öğrendim? diye bir seri var ki takip etmeyi en sevdiğim yazılarından nokta net..

2)canimistanbul.com

İstanbul denildiği zaman akla gelen ve gelmeyen bir çok şeyi bu blog içerisinde bulmak kesinlikle mümkün.. Hem İngilizce hem de Türkçe yayın yapan yine naçizane olmakla birlikte çok çok fazla güzel bir blog sitesi. Sitede İstanbul dışında, sağlıklı yaşam, alışveriş ve kültür ve sanat konularında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz..

3)bizevdeyokuz.com

Bir seyahat günlüğü mü desem yoksa seyahatlerde neler yaşanıyor ve de hangi durumlarda neler yapmak gerekir? bunlara cevap veriyor mu desem bilemedim ama seyahat adına oldukça çok bilgi ve de güzel gezi yazıları içeren ve de bu güzel sitenin sahibi olan tatlı mı tatlı iki insan.. Duygu ve Bilgehan yolculukları hiç bitmesin, bitmesin ki bizde onların bu güzel yaşantılarından gezi hakkında öğrenmemiz gereken her şeyi ve daha fazlasını öğrenelim..

4)oktayy.net

Namı değer gayrıciddi zamazingo.. Bunu ben değil Oktay söylüyor.. Evet yanlış duymadınız bloğunun sloganı bu şekilde.. Bloğu tam bir kişisel blog.. Hani bana sorarsanız kişisel blog nasıl olmalıdır diye tamam işte cevap açık net belli oktayy.net !! Yazılarını oldukça keyifle okuyorum.. Sizlerinde bilmesini istediğim için bu yazımda yer veriyorum kendisine..

5)tusbeyinli.net

İçerisinde bir çok konuda yazı barındıran ve de yine kişisel blog nedir sorusuna yanıt olabilen bir blog.. Samimi yazı diliyle kendisini bana oldukça çok sevdiren bir blog.. Hayaller hayatlar 1-2 serisine de bir göz atın derim ben! Kısaca takip ettiğim kişisel bloglar arasında öne çıkan isimlerden.. ve inanın bana alan adı oldukça yaratıcıı! Sizce de öyle değil mi!!?

6)adnanguney.com

Özellikle internet ve sosyal medya konularında yazan ve de oldukça bilgilendirici içeriklere sahip olan nadir bloglardan.. İşini ciddiyetle yaptığı site düzeninden, kategorilerinin düzeninden açıkça görülebilmekte.. Sizinde aklınıza internet ile ilgili takılan sorular varsa özellikle wordpress ya da web seo çalışmaları konularında hiiiiç vakit kaybetmeden koşun siteye..

7)sagliklikal.net

Sağlık denildiği zaman aklınıza her ne geliyorsa hepsi bu blog içerisinde.. özellikle diyet yapmak mı? dengeli beslenmek mi yazısı ile sıvı detoksu ile vücut temizliği yazılarına göz atın derim! 🙂

8)ayhankorkmaz.net

Tam bir kişisel bloglardan biri yine.. Dizi/film incelemeleri ya da teknoloji adına bir çok yazıya ulaşabilirsiniz.. Kişisel kategorisinde ise tamamen kendi hayatıyla alakalı konularda yazan ve dili oldukça akıcı kullanan işinde başarılı ve de özverili bir blogger..

9)mertbulan.com

Biraz iş hayatı biraz yazılım hayatı birazda kendi hayatından kesitlere yer veren ne yazık ki yaklaşık 4 aydır yeni yazı paylaşımı yapmayan ama yine de burada olmayı hak ettiğini düşündüğüm bir blog.. Özellikle erasmusla alakalı kafanızdaki sorulara cevap verebilecek yazılar var dilerseniz bir bakın derim..

10)oguzveliyavas.com

Öncelikle değinmek istediğim nokta, isminin baş harfleriyle oluşturduğu blog logosuna tek kelimeyle bayılıyorum.. Neden benim 2 ismim yok diye serzenişte bile bulunabilirim şuan.. Neyse asıl konumuz bloğu.. Kendisi hali hazırda sosyal medya Danışmanı olan Oğuz Veli Yavaş, tam da bu konuda bir blog oluşturarak aslında sizlerin bloglarla ya da sosyal medyayla alakalı aklınızdaki soru işaretlerine yanıt oluşturabilecek yazılara sahip.. Dilerseniz bir göz atabilirsiniz.. (bence kesinlikle göz atmalısınız ! )

Bu 10 birbirinden güzel ve başarılı blog hakkında, sizlerde umuyorum ki güzel bir kaç düşünce oluşturabilmişimdir. Yazımın sonuna gelirken sizlere şunu belirtmeden gitmek istemiyorum, bu ve buna benzer yazılarda takip ettiğim sayısız blog içerisinden en çok öne çıkan maksimum 10-15 bloğa yer verebiliyorum. Sizlerin isteği doğrultusunda zaman zaman böyle yazılar paylaşarak yeni bloglar tanımanıza bir nevi vesile olabiliyorsam ne mutlu bana ! 🙂

Hadi buraya kadar okuduysanız yazımı bir de YouTube hesabıma da göz atabilirsiniz.. tık tık tık—> MrvsDaily

Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere kendinize cici bakın! 🙂

MrvsDaily.

02.05.2018

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir