Makyaj/Make Up

Kiko Milano | Standout Volume – Buildable Mascara | İnceleme

23 Temmuz 2018

Kiko Milano, rujları, allıkları ve olmazsa olmazımız mascaralarıyla benim kalbimi çalmış bir marka. Hal böyle olunca bloğumda en çok okumayı sevdiğiniz yazılarımdan olan inceleme yazılarına neden deneyimlediğim bu yeni maskara hakkında bir yazı bırakmayayım ki? diye bir düşünce aldı götürdü beni. Beni gerçek anlamda takip ediyorsanız, mascaralara karşı yaşadığım aşkı da bilirsiniz. Bu zamana kadar birçok markanın mascarasını deneyimledim aralarından birçoğunu da buraya inceleme olarak bırakmaya çalıştım hala daha yazmaya devam ediyorum. Peki ben bir mascaradan ne istiyorum? Ya da biz mascaraları nelerine göre incelemeliyiz? Bu soruları göz önünde bulundurarak dilerseniz gelin bu yeni mascarayı inceleyelim.

Etkisi: Etkisine değinmek için öncelikle Kiko Milano Standout Volume – Buildable Mascara’nın vaatlerini söylemek istiyorum. Bu mascara tek kat için oldukça dolgun ve kıvrık kirpikler vaat ediyor. -ayrıca bu makcaranın suya dayanıklı olanı da mevcut- Vaatlerine karşı etkisi ise sizinle paylaşımda bulunduğum fotoğraftan da anlaşılacağı üzere gayet mükemmel. Ben bu mascarayı ilk denediğim an bir hayal kırıklığı yaşamadım şöyle söyleyebilirim ki bu mascaradan önce sürekli olarak elimden düşürmediğim mascaraların bir süre yüzlerine bile bakmadım. Sonradan aklım başıma geldi, şimdi kurumasınlar diye hepsini sırayla kullanmaya çalışıyorum 🙂

Kalıcılık: Bu konuda yazacaklarımın, insanların kirpik tiplerine göre değişkenlik gösteren bir durum olduğunu göz önünde bulundurarak okumanızı istiyorum. Tamamen kendi kirpiklerim için yorumluyorum.. Kirpiklerimde gün içerisinde düşme ya da dökülme yaşamadım. Öyle söyleyebilirim ki bazı günler 12 saatten daha fazla gözümde kaldığı oldu bu mascaranın ama bana mısın demedi gün sonunda hala kıvrık kıvrık kirpiklere sahiptim..

Akma: Mascaralarda ya da göz kalemlerinde akma asıl olarak vücut tipiniz, göz çevrenizle alakalı bir durum olmasına karşın yine kendi cilt tipim için(karma bir cilt tipine sahibim.) kesinlikle akma ya da bulaşma yaşamadım. Yukarıda da söz ettiğim gibi 12 saatten fazla gözümde kaldığı günler dahi akma sorunu yaşamadım.

Kirpikleri Yapıştırıyor mu? Mascarayı ilk açtığınız ve uyguladığınız gün ilk kat için minimum bir yapışma olağan ancak bu sadece ilk açıldığı an yaşanan ve biraz kurumadan sonra geçen bir durum. Şuan için harika bir şekilde tek tek ayırıyor ve yapışma söz konusu olmuyor.(bu konuda sizlere bir şey söylemek istiyorum yapışma konusunda mascara ne kadar önemli rol oynuyorsa sizlerin sürüş biçiminiz de bir hayli önemli bunu kesinlikle unutmamalısınız, acele etmeden sakin sakin sürerek harika sonuçlar elde edebilmeniz mümkün!)

Temizlik:  Kiko Milano Standout Volume – Buildable Mascara’nın temizliği oldukça kolay. Makyaj temizleme sularıyla oldukça rahat bir şekilde çıkartılabiliyor. Etrafa bulaşıp temizlemeyi zorlaştırmıyor, ancak burada kullandığınız makyaj temizleme suyunun da işlevi ön plana çıkıyor unutmamak gerek,.

Fiyat Performans Değerlendirmesi: Fiyatını tam olarak bilmiyorum 50-55 lira arasında olması gerekiyor. Ve bir mascara için bu performansa oranla verilebilir bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok hızlı koruyan bir mascara değil uzun vadede 50-55 lira gibi bir fiyat gayet başarılı ! 🙂

Oldukça uzun bir süredir deneyimlediğim için bu inceleme yazısını gönül rahatlığıyla yazıyorum. Umuyorum ki sizler içinde faydalı bir içerik olmuştur. Eğer ki aklınızda bu mascarayla alakalı bir soru işareti kaldıysa dilerseniz yorum olarak bırakabilirsiniz. Ya da sizin de ekleyeceğiniz konular varsa yine sizleri yorum kısmında bekliyorum.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum kendinize cici bakın şimdilik hoşçakalın! 🙂

MrvsDaily.

Merve.

23.07.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir