Öneri

Spotify Çalma Listesi

4 Temmuz 2019

Spotify, birçoğumuzun günlük hayatlarımızda oldukça sık kullandığı bir uygulama. İş böyle olunca, birazda kuzenimin önerisi üzerine buralarda, aylık ya da haftalık hiç bir fikrim olmamakla birlikte, spotify üzerinden düzenlediğim çalma listelerini paylaşmayı düşünüyorum. Eğer ki cinsiyetçi demeyecekseniz de aklıma gelen ilk fikir olan özellikle 90’larda doğmuş olan kızların daha çok bileceğini düşündüğüm bir liste yaptım ve ondan biraz bahsetmek istiyorum. Ayrıca yazıya başlamadan önce spotify’da oluşturduğum bu çalma listesi içerisinde bulanan şarkıları eminim birçok erkek de duymuştur sadece kızların daha çok ezbere bileceğini düşündüğüm için çalma listemin ismi “Sadece Kızlar Biliyor”. Gerekli açıklamalarda bulunduğuma göre şimdi Spotify çalma listemden bahsetmeye başlayabiliriz.

Buraya tıklayarak çalma listesine ulaşabilirsiniz!! 

Bu çalma listesi 30 şarkıdan oluşuyor ve içerisinde Grup Hepsi, Berksan, Ajda Pekkan, Pamela, Göksel, Emel Müftüoğlu, Hande Yener, Grup mp3 ve benzeri gruplar ve sanatçılar yer alıyor. Özellikle Grup Hepsi’nin şarkılarını sanıyorum bilmeyenimiz yok kızlar !! Aaa ayrıca arkadaş gruplarında kesinlikle herkes grup üyelerinden birini daha çok benimserdi. Ben kesinlikle Gülçin’dim. Hep Gülçin’i benimsiyordum. Hatta zamanında Grup Hepsi’nin şarkılarıyla dans bile etmiştim. Hem de sadece bir tanesiyle değil iki üç tanesiyle. Hem yıl sonu balomuzda hem de 23 Nisan’da. Grup mp3’ün de aslında şarkılarını ve seslerini seviyordum ama çok uzun soluklu bir grup olmamışlardı yine de ben severek dinlediğim için bu listede yer vermek istedim. 80’ler ya da 90’ların bahsi geçtiği zaman Ajda Pekkan’ı es geçmemi bekleyemezdiniz benden. Kesinlikle kızlar biliyordur dediğim bir iki şarkısını ekledim. Ayrıca Minik Serçe’yi de es geçmedim! Sezen Aksu’dan da bir şarkı var!! Bir dönem oldukça popüler hale gelen Öykü&Berk’i de buraya ekledim çünkü 90’larda doğanlarımız bu şarkıyı da oldukça sevmişti biliyorum! 🙂 Tabii Eylem-Hayalet Sevgilim bu listede olmazsa olmazlar arasındaydı benim için! Küçükken bu şarkıyı dinlediğim zamanlar hep düşündüğüm şey acaba Hayalet Sevgilim mi diyor yoksa hayal et sevgilim mi? tek derdim sanırım buymuş demekki o zamanlar.. Aranızda böyle düşünen varsa lütfen yazın kendimi yalnız hissediyorum!

Spotify Çalma Listesi paylaşan insanları severek takip ettiğim için ve canım kuzenim böyle bir öneride bulunduğu için ben de böyle bir yazı yayımlamak istedim. Bundan sonra umarım sürekliliğini devam ettirebilir ve güzel güzel şarkı önerilerinde bulunabilirim sizeee! Ayrıca ufak bir spoiler da vereyim belki bir rap çalma listesi bile yaparım! :)) TAKİPTE KALIN!!!

Buraya tıklayarak çalma listesine ulaşabilirsiniz!! 

 

Merve ATİK.

MrvsDaily.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir