Makyaj/Make Up

Aklınızda Bulunsun | Makyaj ve Güzellik Tüyoları

17 Temmuz 2017

Hepimiz kendimize göre makyaj yapıyoruz ve elimizden geldiğince iyi olması için çabalıyoruz. Bende sizlere yaptığınız makyajda dikkat etmeniz gereken ya da dikkat etmeniz sonucunda daha iyi sonuçlar elde edeceğiniz bir kaç makyaj tüyosunda bulunmak istedim.

  • EyeLiner çekmek her kız için olmasa da çoğunluk için zor bir iş. Özellikle kuyruk kısmı eşit mi değil mi ? her seferinde çile diyebiliriz. Peki kolay bir şekilde yapabilirsiniz desem!! Ten rengi bir göz kalemiyle eyeliner’ınızı istediğiniz biçimde çizip -özellikle kuyruk kısmını- daha sonrasında çizdiğiniz bu çizgiyi referans alarak eyeliner’ı kusursuz bir biçimde sürmek oldukça basit!! Ayrıca bu yöntem hoşunuza gitmediyse referans çizginizi herhangi bir bant ile de oluşturabilirsiniz.

  • Sarı alt tonlu fondöten vb. ürünler cildin daha fresh ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

  • Pudranızı yüzünüzün her yerine sürmek yerine en çok yağlanma eğilimi gösteren T bölgenize ve göz altı kapatıcısı kullandıysanız sabitlemek amacıyla göz altlarınıza sürmeniz daha güzel bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Diğer türlü kuru kısımlara sürülen pudra cildi iyice kurutacağından yüzün pul pul bir görünüm almasına sebep olabilir.

  • Maskara uygulaması sonrasında kirpiklerinizin topaklanmasını istemiyorsanız ikinci katı sürmeden önce 1 dakikaya yakın beklemeniz yeterli olacaktır.

  • EyeLiner sürmek istiyorsunuz ancak elinizde eyeliner yoksa hiç tedirgin olmanıza gerek yok!! Çünkü rimel ile eyeliner ürünlerinin kimyaları oldukça birbirine yakın! Eyeliner fırçası ile rimelinizden ürün alarak eyeliner çekebilirsiniz 🙂

  • Günlük yaşamımızda yüzümüze fondöten sürmek gözenekleri olduğundan fazla dolduracağından CC krem ve kapatıcı kullanmak cildinizin daha sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

                                                                          17.04.2017

                                                                          MrvsDaily

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir