Genel | Paticanlar/Dear Paws

Bir Melek Düşünün | barinak_melegi

20 Şubat 2018

Bir çoğunuz belki instagramda denk gelmiş olabilirsiniz.. Öyle sıradan bir hayvan sever sayfası değil.. Sadece kedi, köpek de değil, aklınıza gelebilecek her türlü hayvan için, kendisini eğer bu tabir doğru olacaksa feda etmiş bir hayvan sever..

Hadi canım olur mu öyle şey de demeyin şimdi okuyacak olduklarınıza, çünkü uzun süredir kendisini takip ettiğim bir hesap, yani abartı olarak anlatmıyorum. Tamamiyle kendi düşüncelerim ve dile getirmek istediklerim..

Önceden beri beni takipte olanlar illaki bilirler, oldukça çok hayvan sever ve bizzat kedi sever bir insanımdır. Bu sayfada rastlamadığım kadar çok yardıma muhtaç kediye rastladım ve o zamanlar şunu düşünmeye başladım bizim sokakta gördüğümüzden çok daha fazlası var ve bir yerlerde hayatta kalmaya çalışıyorlar.. Ve biz insanlar o kadar acımasız bir boyuta gelmişiz ki bu hayvancıkların gözlerine biber gazı sıkan mı ararsınız ya da çarpıp kaçan mı ?? Bir heves uğruna eve alınıp belki de aylar yıllar sonra kapı dışarı edilenleri mi ? Hayvanların doğasını bozuyor, sonra bozduğumuz doğalarına geri koymaya çalışıyoruz ama YANLIŞ! onlar tekrardan yapamıyorlar, alışamıyorlar ve de hayatta kalmak onlar için çok zorlaşıyor.. Sadece kedilerden bahsettin diyeceksiniz bu biraz benim daha çok sevdiğim hayvan olması sebebiyle öyle oldu ancak, siz köpek mi düşünürsünüz veya tavşan mı ya da kuzucuk mu bilemem ama bu hesabın sahibi yardıma muhtaç bütün hayvanlara koşmaya çalışıyor..

eeee diyorsunuz belki de şuan içinizden, biz ne yapabiliriz ?? Her şeyden önce bu sayfada paylaşımı yapılan ve yardıma muhtaç hayvanlara yardım edebilirsiniz.. Onları evlerinizde misafir edebilir ya da tedavi masraflarını ödemeye yardımcı olabilirsiniz, her şey tabi kide maddi değil, maddi boyutta bir şey yapamıyorsanız da sadece sosyal medya hesaplarınızdan yardıma muhtaç hayvanları paylaşmanız bile hiç umulmadık anda umulmadık şekilde birilerine ulaşıp yardım olarak geri dönebilir bu vicdan kokan paylaşımlar..

 

İnanın onların bizlere çok ihtiyacı var.. Çok yardıma muhtaç insan gördüm ama hepsi derdini anlatabiliyordu.. Hayvanların bizlere dertlerini aktarma gibi bir seçenekleri yok, anca bakışlarıyla göstermeye çalışıyorlar.. Onları kendi kaderleriyle baş başa bırakmamak için, gelin sizde bu güzel yürekli insanın instagram sayfasını takibe alarak bir o kadar da ilgi göstererek yardıma muhtaç olan her yavrucuğa gerek yuvalanmalarına, gerek tedavilerine, gerekse yardımlarına vesile olalım.. 🙂

Umarım yazım bir şeylere vesile olur. Umarım hoşunuza gider ve bu güzel hayvan dostu sayfaya ve bu tatlı mı tatlı dostlarımıza  desteklerinizi esirgemezsiniz!! 🙂 Unutmayın bu dünya hepimizin bizim yaşamaya hakkımız olduğu kadar onlarında var ve onlar bunu bizden daha iyi yapıyorlar, yaşadıkları her türlü şarta rağmen dolu dolu sarılıyorlar hayata..

Fotoğraflar tamamen sayfanın kendisine aittir..

o güzel sayfa için buraya tıklayınız…

Beni instagramdan takip etmek için ise buraya tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir