Öneri

Blog Açmak İsteyenlere Öneriler | Blog Açma Adımları “4”

15 Ekim 2018

Blog açmak istemek ve blog açıp içerik oluşturmak arasında atlatmanız gereken bir çok zorluk, sizi yıldıracak bir çok engel ve bazı zamanlar pes etmeyi düşündürecek olaylar var aslında. İşin neresinden başlamanız gerektiğinden ya da bloğunuzu oluşturma aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ziyade, bu yazıda biraz daha işin tavsiye boyutunu okuyacaksınız. Sözlerime öncelikle her işin bir zorluğu olduğunu dile getirerek başlamak istiyorum. Eskiler söylerken hep çok haklı söylemişler “emek olmadan yemek olmaz”. Günümüzde sosyal medya üzerinden yürütülen bir çok iş mevcut ve bu işlerin küçümsenemeyecek boyutlarda olduğunu da çoğu zaman görüyoruz. Önceden “homeoffice” diye tabir edilen meslekler nadir bulunurken, artık bir çok işinizi evden yürütmek hatta işin biraz daha zevkine kaçıp bir kafe içerisinde kahvenizi yudumlarken yürütmek sanıyorum ki oldukça mümkün. Eee iş böyle olunca herkesin aklına da bir çok soru geliyor. Neden bir blog açıp para kazanmayayım? ya da hali hazırda olan bloğumdan neden para kazanamıyorum? Gelin sizin soru işaretlerinize bir nebze de olsa cevap niteliğinde bir şeyler söyleyeyim..

Süreklilik

Hayatınızın her alanında yapacağınız her iş için süreklilik kadar önem arz eden çok nadir konu vardır. Ama bana sorarsanız her başarının arkasında ilk sırada süreklilik gelir. Düzenli ve sürekli çalışma sonucunda iyi bir bölüm kazanırsınız ya da o istediğiniz üniversiteye adım atabilirsiniz. Bloğunuzu açtığınız günden beri bir türlü tıklanmalarınızda artış yakalayamadıysanız ya da okurlarınızdan istediğiniz geri dönüşleri alamıyorsanız öncelikle kendinizi sorgulamalısınız. Nerede hata yaptığınızı ve nasıl düzeltmeniz gerektiği üzerinde uzunca düşünmelisiniz. Bloğunuza girdiğiniz içeriklerin kalitesi ve özgünlüğü kadar sürekliliği de oldukça önemli. Ayda yılda bir defa ve belirsiz bir günde çıkardığınız oldukça kaliteli içerik ile ayda belirli günlerde çıkardığınız ve yine kaliteli yazılarınızın bloğa sağlayacağı trafik tartışmasız dağlar kadar farklı olacaktır. Unutmayın ki google bir algoritma üzerine kurulu ve bu algoritmada en önemli şeylerden biri de sürekli google’ın beslenmesi.(tabiki de özgün içerikler ile!!)

Sabır

Sürekli aralıklarla yazılarınızı girerken bir anda hayali rakamlarda tıklanma beklemek de size boşa ümit verecektir bunu kesinlikle unutmamalısınız. İşin özünde yatan en önemli kilit noktalardan biri de kesinlikle sabır. Bırakın çok faydalı ve özgün bir içerik girin ve zamanla tıklamaları artsın. Uzun süreçlerde belirli aralıklarla yazdığınız özgün içerikler sizin bloğunuzu tıklanır hale getirecektir. Sadece SABIR.

Aşırı uzatıp sıkıcı bir yazı oluşturmak istemediğim için bu yazıda bana göre bir bloğun başarılı hale gelebilmesi için iki ana kilit noktasına değinmek istedim, bir sonraki yazılarımda ayrıntılara tabiki de yer vereceğim bu yüzden takipte kalmanızı tavsiye ediyorum. Aklınıza takılan soruları da bana sormaktan çekinmeyin ki bir sonraki yazılarda o sorulara da yer verebileyim.

Beni instagramdan şuraya tıklayarak takip edebilirsiniz..

Ayrıca Blog açmak konusunda bir seri yazıyorum diğer yazılara da bakmayı unutmayın..

Merve ATİK.

MrvsDaily.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir