Öneri

Blog Açmak İsteyenlere Öneriler | Blog Açma Adımları “5”

7 Kasım 2018

Blog açmak isteyenlere öneriler ile birlikte tekrardan bilgisayar karşısına oturdum. Son zamanlarda bu seriyi aksattığımı düşündüm ve bir kaç şey derleyip hemen yazmaya başladım. Blog açtıktan sonra en çok beklenti içine girilen şey tabii trafik.. Ancak diğer yazılarımda da dile getirdiğim gibi bu trafiği arttırma konusu biraz sancılı geçiyor. Neden böyle diyorum çünkü internet öyle bir deniz hatta öyle bir okyanus ki içine attığınız bir içerik eğer ki peşinden gitmezseniz kaybolup gidiyor.. Peki aklınızda bu yazı kaybolmasın arkadaşım, ilgilileri tarafından bulunsun istiyorum gibi şeyler geçiyorsa hoşgeldinizzz bu yazım sizler için. Gelin trafiğinizi arttırmak için, bloğunuzun tanınırlığını yükseltmek için neler yapabilirsiniz hemen anlatayım.

1. Google+

Benim özellikle her yazımı paylaşmaya çalıştığım platform olur kendisi. Bloğunuz için bir google+ hesabı oluşturabilir ya da hali hazırdaki hesabınız üzerinden topluluklarda yazınızın linkini paylaşarak insanların yazınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde güzel bir trafik alacağınızı söyleyebilirim çünkü ciddiyim faydasını görüyorum!! 🙂

2. Facebook

Facebook üzerinden de bir sayfa oluşturarak her yazınızı o sayfada paylaşabilir ve bu şekilde sizin yazılarınızla ilgilenecek okurlara ulaşma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

3. Instagram

Özellikle instagram son zamanlarda bir çok mecrayı geride bırakarak açık ara farkla hayatımızdaki yerini korurken bunun faydalarından yararlanmamak ayıp olmaz mı sizce de??? Bence büyük ayıp ve büyük saygısızlık olur bu sebeple yeni bir yazı yayımladığınız zaman bunun linkini instagram hesabınızın profiline sabitleyebilir, içeriğinizi anlatan bir story atarak insanları sitenize gelmelerine ve o yazınızı okumaya teşvik edebilirsiniz. Benim yine google+’tan sonra çok sık kullandığım mecradır instagram ve geri dönüşünü de gayet başarılı buluyorum.

4. İçeriklerinizde ilham aldığınız kişilere yer vermek

Yakın zamanda benim de aklımda böyle bir yazı serisi oluşturmak var. İlham aldığım içerik üreticilerini anlattığım, hangi yönlerini sevdiğim hakkında yazdığım kısa ama güzel yazılar yazmaya başlayacağım. Ve bu içerikleri oluşturduktan sonra o yazıda sözü edilen kişiye mail yoluyla ya da instagram üzerinden ulaşarak bloğumda yer verdiğimi söyleyeceğim böylece ilgili kişinin kitlesinin de siteme gelmesini sağlayabilirim. Sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var; abartılı şeyler yazmak yerine düşüncelerinizi güzel bir dille anlatmalısınız yani ilham aldığınız kişiyi gerçekten neden ilham aldığınızı anlatmalısınız yazıda tabiri yerinde olursa yağ çekmek değil bahsettiğim şey.. -bunu bir marka için de yapabilirsiniz illa şahıs olması gerekmiyor-

Bu yazı için derlediğim düşüncelerim bu şekildeydi. Umuyorum ki bu yöntemleri kullanarak başarılı işlere imza atar bloğunuzu da istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum kendinize iyi bakıın diğer yazılarda görüşmek üzere!! :))

İlgini çekebilir.. Blog Nedir? | Blog Açma Adımları

İlgini çekebilir.. En İyi Bloglar / Takip Ettiğim Bloggerlar

MerveAtik.

MrvsDaily.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir