Genel | Öneri

Blog Açmak | Mehmet Erbay

19 Nisan 2018

Blog Açmak nedir.. Sizlere bir seri başlatacağıma dair bir konuyu bundan önceki yazımda dile getirmiştim. Bu doğrultuda sizlerden gelen taleplerin çoğalmasını beklerken, blog açmak konusunda sizlere oldukça yararlı bir rehber olacağını düşündüğüm bir blog hakkında kendi düşüncelerimi ve naçizane yorumlamalarımı paylaşarak sizleri, bu blog hakkında bilgilendirmek ve de blog açmak konusunda sizlere bu yolda yardımcı olabilmek istiyorum..

blogacmak.com, fikir sahibi Denizli’li bir girişimci.. Bu zamana kadar blog/site açmak ile ilgili ya da açtıktan sonraki yapılandırma aşamalarıyla alakalı oldukça çok makale okudum ve de oldukça çok site gezdim.. Parça parça almak istediklerimi bir çok blog yazarı sayesinde edindim ancak blogacmak.com bu konuda her soru işaretini tek bir adreste toplamayı başarabilmiş bir site.. Bu bloğun tek amacı kesinlikle bu işi bilmeyenlere, ama öğrenmek isteyenlere rehber olabilmek.. Gelin biraz siteyi eğrisi ve doğrusu ile yorumlayalım..

Görünüm/Tema: blogacmak.com oldukça sade bir düzene sahip. Teması göz yormuyor ve akıl karıştırmıyor. Site içerisinde gezinirken sürekli oradan buradan bir şeyler çıkıp dikkatinizi dağıtmıyor. Oldukça temiz bir arşive sahip neyi nerede ne şekilde bulabileceğiniz kesinlikle bir sorun oluşturmuyor. Blog açmak ile ilgili ne arıyorsanız resmen bir tık kadar uzağınızda bulunuyor bu sitede.

İçerik: İçeriği tamamen tek bir konuya odaklanarak oluşturulmuş. (BLOG AÇMAK..) blog açmak ile ilgili aklınıza ilk gelen soruyu gidip sitede aratın kesinlikle bulacağınıza eminim.. Bir çoğunuzun aklında tabi blog yazarak para kazanılır mı? sorusu var ve evet bu konuda da blogacmak.com da içerik mevcut.. Dilerseniz o yazıya buraya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz Ama bir saniye hemen gitmeyin daha söyleyeceğim şeyler var !! 🙂 (öncelikle bu yazıyla alakalı bir yorumda da bulunmak istiyorum yazı inanılmaz derecede analiz içermekte, yani boş boş yazılmış bir yazı değil belgelerle konuşulmuş..)

Son sözler: blog sahibini yakından tanıma fırsatı bulamadan bu yazıyı yazıyorum ancak hakkımda kısmında (buraya tıklayarak gidebilirsiniz) dile getirdiği bir cümlesinden oldukça çok etkilendiğimi kesinlikle söylemem gerekiyor.. “Evli bir güzel kız babasıyım.” Şimdi diyeceksiniz ne alaka.. bana böyle şeyler samimi geliyor bilmem size de aynı hissi yansıtıyor mu?? Ayrıca, öyle heves uğruna açılmış, aylar sonra sönüp gidecek bir blog olmaktan ziyade,(yine naçizane fikrim olmakla beraber) gün geçtikçe verimi artacak ve de bilgi dolu bir blog haline gelecek.. Bloğun ilk sayfası tamamen blog açmak-başlamadan önce.. konusuna ayrılmış ve uzun uzun bu konuyla alakalı akıldaki soru işaretlerine cevap verilmeye çalışılmış ve bu konuda başarılı da olunmuş.. Oluşturulan kategoriler ise, rehber ve blogger ipuçları.. Eğer ki sizde bu yolda güzel mesafeler alarak ilerlemek istiyorsanız, blog içerisinde yer alan yazılara ayrı ayrı göz atmanızı, hatta göz atmakla kalmayarak mümkün olduğunca sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.. 🙂

Umuyorum ki bu güzel blogla sizleri tanıştırmam, aklınızdaki bir çok soru işaretine cevap niteliğinde olabilir. Eğer ki konuyla alakalı daha çok bilgi edinmek isterseniz yine blogacmak.com bloğunun sahibine mail yoluyla ya da direkt site içerisinde sağ alt kısımda bulunan mesaj bırakabilirsin kısmından ulaşabilirisiniz.. Yazımı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum kendinize iyi bakın!! 🙂

MrvsDaily.

19.04.2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir