Genel | Öneri

Can Sıkıntınızı Giderecek Site Önerileri

31 Mart 2020

Karantina günlerinde hepimizin evde oldukça canı sıkıldığını, deli gibi yapacak bir şeyler aradığını ve bir çoğumuzun da ekmek yapma batağına düştüğünü biliyorum, görüyorum.. Ekmek yapma batağına henüz düşmemiş olsam da ufak ufak pasta denemeleri yapmaktan kendimi alamıyorum. Amaç sadece zaman geçsin yoksa canımın her saniye farklı farklı şeyler çekmesi değil mesele. Ülkemize Corona Virüs gelene kadar işin ciddiyetinin farkına varamamış olsam da, hatta ülkemize geldikten sonra da ilk bir hafta ciddiyeti konusunda fazla önemsemez davranıyordum, ancak şu an tamamen evde zaman geçiriyor ve oldukça da sıkılıyorum. Sonuç olarak ise internet üzerinden ulaşabileceğiniz ve en azından günün belli bir kısmını bu sitelerde geçirebileceğiniz komik, eğlenceli ve güzel bir kaç site tavsiyesiyle geldim. Şans eseri instagramda dolanırken karşıma çıktı bu siteler. Ben de böyle bir yazı için tüm siteleri inceleyip aralarından beğendiklerimi göstermek istedim. Hiç lafı uzatmayacağım çünkü biliyorum kimsenin bu süreçte buna tahammülü yok.

futureme.org

Aralarından en yaratıcı gelenle başlamak istedim. Oldukça beğendim ve bu yazıda kesinlikle ilk sıraya yazmam gerekiyor dedim. Gelecek bir tarihte kendinize, yine kendi cümleleriniz ve şimdiki aklınızla nasıl bir mail atmak isterdiniz? Ya da önce isteyip istemediğinizi mi sormam gerekiyordu? Bence kesinlikle çok eğlenceli bir şey. Ben de hemen kendime ilerleyen bir gün için mail oluşturdum bile. Mantık çok basit kendinize maillemek istediğiniz şeyleri yazıp hangi tarihte bu mailin size ulaşmasını istediğinizi giriyorsunuz ve bu kadar. O tarihte mail kutunuzda sizden bir mail!!

neave.com

Aslında gördüğüm instagram gönderisinde ilginç göz ilizyonlarının bulunduğu bir site olduğu söyleniyor ama ben sadece anasayfada bir kaç şey görebildim. Ama aralarından biri beni o kadar duygulandırdı ki.. Biliyorum bir çoğunuz biliyorsunuz annelerinizin babalarınızın eski telefonlarında küçükken az oynamadınız. SNAKE oyununu. İşte bu sitede Snake oyunu var ve ben oynarken baya eğlendim. Bir bakın derim.

weavesilk.com

Yazıyı yazarken bir yandan da girip siteleri kontrol ediyor bir yandan da site linkini alıyorum ve yine şu siteye girer girmez takıldım kaldım bir 10-15

dakika. Yazım aklıma geldiği için şimdi geri dönüp yazmaya devam ediyorum. Bu sitede ise fare imlecinizle harika şeyler ortaya koyabiliyorsunuz. Çizim yapıyorsunuz ama o kadar zevkli ki farklı renkeler ve aynalama özellikleriyle ortaya bambaşka şeyler çıkıyor buraya kendi yaptığım bir örneği kesinlikle bırakacağım.

ocearch.org

Bir balina düşünün okyanusta nerelere gidiyordur sizce?? İzledikleri yolları gördükçe çok eğlendiğim bir site oldu. Su canlılarının üzerlerine yerleştirilen cihazlar ile bu canlıların nerelere gittiği, hangi yolları izlediğini görebildiğiniz harika bir site. Canlılara isim bile vermişler 🙂

geacron.com

M.Ö. 3000 yılından itibaren dünya haritasının nasıl değiştiğini görmek, incelemek ister misiniz? Bu site tam olarak bunu yapıyor. Hangi devlet nerelerdeymiş nerelere gelmiş, dünya haritası nasıl değişmiş görebileceğiniz bir site. Ve bana sorarsanız boş zamanlarda(tam olarak şu sıralar gibi) girip incelenebilecek güzel bir alternatif site örneği benim gözümde.

Bu beş farklı site eminim sizin gün içerisinde biraz da olsa kafanızı dağıtmaya yetecek ya da bir şekilde can sıkıntınızı giderecektir diye düşünüyorum. Aralarından daha önce duyduğunuz siteler var mıydı çok merak ediyorum eğer varsa mutlaka yorumlarda buluşalım. Ya da denedikten sonra fikirlerinizi, aralarından en çok hangisini beğendiğinizi de benimle paylaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın kendinize cici bakın.

 

Only registered users can comment.

 1. ben birkaç siteye göz gezdirdim ve hoşuma gitti
  böyle bir zamanda önerilerinin devamını bekliyorum 🙂

 2. yine gerçekten fevkaladenin fevkinde. bu zor günlerde senin bu yazılarınla hayat buluyorum. sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş gibidir. sanat ve sanatçının dostu olmakta çok önemli. yine nerelerden nerelere geldik ben senin gibi güzel ve akıcı yazamıyorum kusura bakma :))))

  1. Ne kadar da güzel bir yorum ellerinize sağlık efendiiim 🙂 Olur mu öyle şey ne kadar da akıcı yazmışsınızzz 😛

 3. Sitelerin her biri ayri güzel ve çeşitli içerikte, vakit geçirmek için çok güzeller. İçerik için ellerine sağlık teşekkürleerrrr.

 4. Netflix ve dizi izlemekten çok bunaldığım bir zamanda geldi yazın. Çok iyi oldu. Evde bulunduğumuz bu süre içinde değişik farklı site örnekleri. Teşekkürler

 5. Son 2 öneriden haberdar değildim. Deniz hayvanlarının bu kadar uzun mesafeler katettiğini bilmiyordum ve gerçekten bu şaşırtıcı oldu benim için. Tarih sahnesinde yer alan uygarlıklar da ufkumu açtı 🌍

  Böyle güzel önerilerin olursa lütfen, pandemi gibi durumları bekleme 😊

  1. Ben de ilk gördüğümde gerçekten çok şaşırmıştım. Bu güzel yorumu bırakman beni çok mutlu etti. Kesinlikle böyle güzel şeyler keşfettikçe paylaşacağım. 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir