Öneri

Çikolata mı Dedin ? La Vie Praline

31 Ekim 2019

Salaş ve kendi halinde mekanlara bir tek ben bayılmıyorum, çok iyi biliyorum bunu. Haftasonları elime kitabımı ya da bilgisayarımı alıp bir kahve dükkanına gidip kahvemi yudumlarken bir yandan da hafta içi yetişemediğim işim ve okulum dışındaki işleri yapmayı ya da kendime vakit ayırıp haftanın yorgunluğunu atmaya bayılıyorum. Bunun için de tercihim ya açık havada bir yerler ya da bol kahve kokulu dükkanlar oluyor. Özellikle kimsenin sizi kovarcasına yaklaşmadığı Starbucks dükkanlarını tercih ediyorum. Bu konuda belki biraz yargılayabilirsiniz beni ama inanın isminden ziyade kahve kokusuna bayılıyorum sadece ve az öncede söylediğim gibi kimse kovarcasına bakmıyor..

Daha çok yeni olsa da bir mekan keşfettim ve sanıyorum ki artık sürekli uğrak mekanım haline gelecek. La Vie Praline, kendinizi içeride kahve ve çikolata kokusunda kaybedeceksiniz. İstanbul’un ortasında Paris esintisi yaşayacak ve tattığınız tatlarla endorfin hormonlarınızı büyük olasılıkla tavan seviyeye yükselteceksiniz. Açılalı oldukça uzun zaman olmuş ancak Nişantaşı şubesinin lansmanı geçtiğimiz haftalarda yapıldı ve ben de aslında La Vie Praline’i sosyal medya üzerinden bu lansman sayesinde gördüm. Hafta sonu ablamda hazır İstanbul’a gelmişken onu bu güzel mekana götürmeden yapamazdım. Gittik, gördük, tattık ve BAYILDIK! Yeri tam olarak Nişantaşı/Akaretler’de. Zaten instagram hesaplarından tam konumu bulabilirsiniz. Ben bu yazımda daha çok mekandan ve sahibinden bahsetmek istiyorum. Tatlı mı tatlı Gökçe AKYILDIZ. Gökçe’yi eminim bir çoğunuz tanıyorsunuz. Ama tanımayanlar için kendisi oyuncu ve yine bir çoğunuzun bildiğini düşündüğüm Kırgın Çiçekler dizisinde oynuyordu tabii bunun dışında farklı bir çok rolde de oynamış ama her şeyin yanında dünyalar tatlısı bir bebişin annesi :). Ne şanslıyım ki La Vie Praline’e gittiğim sırada Gökçe’de oradaydı ve kendisini bu güzeller güzeli mekan için tebrik etme şansı yakaladım. Şunları demeden geçemeyeceğim, o kadar samimi ve o kadar tatlı biri ki yanına gittiğimde oldukça sıcak samimi karşıladı beni.

Hadi gelin biraz da mekan ve tatlar hakkında yazayım. Nişantaşın’da bir mekana oranla oldukça uygun bir mönüye sahip. 10-15 lira arasında kahvenizi, 20-30 lira arasında ise tatlınızı seçebilirsiniz. Biz ablamla Gateau Chocolat denedik, aslında bu tatlı ev yapımı bir brownie ve yanında çilek üzerine ise Belçika çikolatası içeriyor. Çikolatayı çok seven biri için oldukça doyurucu bir tatlı ama siz çikolatayı seviyorsanız ve de birkaç lokma sonrasında yemeye devam edemiyorsanız bu tatlıyı 2-3 kişi rahatlıkla yiyebilirsiniz. Biz tatlının yanında filtre kahve ve latte aldık ve kahvelerine de tek kelimeyle bayıldık! Size tabii fotoğraf çektim ve bu yazıda da bırakıyorum. Tatlıları dışında çok çeşitli çikolataları da var ve ben onların da fotoğrafını sizler için çektim. Ama fotoğrafa bakmakla yazıyı okumakla olmaz kesinlikle sizi bir haftasonu sevdiklerinizle La Vie Praline’e davet ediyorum. Eğer daha önce gittiyseniz de yorumlarınızı bekliyorum. Bundan sonra benim her boşluğumda ziyaret edeceğim bir mekan oldu! Dilerseniz de buraya tıklayarak La Vie Praline’in instagram sayfasına ulaşabilirsiniz.:)

Only registered users can comment.

  1. Muazzam bir yer 🙂

    Buraya canım kardeşimle gitme fırsatım oldu 🙂 Yazılanların hepsi çok doğruu!!

    Mutlaka görülmesi ve lezzetlerinden tadılması gereken muhteşem bir mekan 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir