Genel

Çöpçüyüm #1

16 Nisan 2019

Çöpçüyüm, nereden geldi bu isim nereden esinlendim bu konuya.. Semih Keçecioğlu’nun Çöplükten Ayıkladıklarım yazısına denk geldiğim an dediğim ilk şey şu oldu, böyle bir şeyi ben neden yapmıyorum. Sosyal medya konusunda tam bir çöpçü olduğumu kabul etmem gerekiyor. Özellikle Instagram üzerinde buna sonrada bakarım diyerek kaydettiğim gönderi sayısı belki de binleri aşmıştır. Durum böyle olunca ben de bir Çöplükten Ayıkladıklarım yazısı yazmak çok istedim ancak isim konusunda emek hırsızlığı yapmayacağım, kaldı ki içerik konusunda oldukça hırsızlık yaptım sayılır, bu yüzden de bu serinin ismini “Çöpçüyüm” koymaya karar verdim. Evet yanlış duymadınız bu yazı konusu da bir seri haline gelecek 🙂 Daha fazla uzatmadan direkt yazıya geçiyorum.

Bu yazıda Instagram üzerinde kaydettiğim fotoğraflardan 5 farklı fotoğraf seçeceğim ve neden kaydetmiştim, neyi beğenmiştim bunları anlatacağım.

Kaydettiklerim arasında öncelikle bir yemek fotoğrafı gözüme takılıyor, bu tarz üstten çekilen düzenli masaları çok seviyorum ve bu fotoğraf konsepti yemekle de birleşince sonuç olarak bu fotoğrafı kaydetmeme vesile olmuş. Sizce de oldukça leziz değil mi ? Aynı zamanda da göze hitap ediyor.

Diğer bir kaydettiğim fotoğrafsa bir dövme fotoğrafı, bir aralar minimal ama çok anlam ifade eden dövmelere ilgim artmıştı by fotoğrafı kaydetmede asıl sebebim çok hasta bulduğum 2 aylık kedimdi. (bu konuda uzun uzun yazamayacağım çünkü bu yazıyı yazdığım akşam onu kaybettik😢)

Instagram hesabımda paylaştığım fotoğraflarda verdiğim ya da vermeye çalıştığım pozları genel olarak severek takip ettiğim içerik üreticilerinden esinlenerek yapıyorum. Bir diğer fotoğrafın kaydedilme sebebi de kesinlikle verilen pozu ve kombini beğenmiş olmamdı. Gerçekten de harika bir fotoğraf bence 🙂

Bir diğer fotoğrafsa beğendiğim bir ürünü daha sonra alacağım an bulabilmek adına kaydedilmiş bir fotoğraf ancak çöpçü olduğumu yazının en başında da söylemiştim bu fotoğrafın kaydedildiğini bile şu an farkediyorum kaydettikten sonra unutmuş gitmişim.

Son olarak ise elifdiyebiriningunlugu hesabı önceden böyle güzel anlamlı ve motive edici yazılar paylaşıyordu ben de aralarından en sevdiklerimi daha sonra da okuyabilmek ve de sevdiklerime de okutabilmek adına bu şekilde kaydetmişim.

Only registered users can comment.

    1. Merhabalar hangi fotoğraftan ve arka plandan bahsediyorsunuz açıklarsanız daha iyi anlayabilir ve de cevaplayabilirim 😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir