Makyaj/Make Up | Öneri

Eklips Yüz Temizleme Süngeri

16 Kasım 2018

Eklips yüz temizleme süngerini büyük olasılıkla bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Bilmeyenleriniz içinse bu yazıda ben anlatacağım. Eklips Natural Konjac Sponge olarak geçen bu süngerle yaklaşık 6 ay önce tanıştım ve aldığım günden beri her gün kullandım diyebilirim!! Günlük makyajımı temizledikten sonra ya da o gün makyaj yapmadıysam bile gece uyumadan önce yüzümü yıkarken bu süngeri kullanıyorum. Ben temizleme jelimi süngerin üzerine sıkarak kullanıyorum ve sonuçtan gayet memnunum. Size biraz ürünün genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

  • Öncelikle tüm cilt tiplerine uygun bir sünger.
  • Cildin pH seviyesini dengelemeye yönelik bir vaadi var.
  • %100 doğal bitkisel lifler ile yapılmış bir sünger.
  • Paket içerisinden nemli çıkan bir sünger, ancak açık havada kaldığı zaman baya katı bir hale geliyor tekrar kullanım için 5 dakika suda bekletebilirsiniz ya da su altında tutabilirsiniz 🙂
  • Ciltteki tıkanan gözenkleri kirden arındırmayı da vaadleri arasına almış.

Kullanımım sonucunda da şu yorumlarda bulunabilirim. Cildinizin temizliğine önem veriyorsanız ama işte sadece temizleme jeli yetmiyor şöyle bir ürün olsun hem cildimi tahriş etmesin hem de temizlendiğini gerçek manada hissedebileyim diyorsanız eklips yüz temizleme süngeri tam olarak size göre bir ürün diyebilirim. Temizlik esnasında o kadar yumuşak bir doku ile resmen masaj yapıyor ki, bana sorarsanız bu masaj sayesinde kan akışı sağlanıyor ve cildin kirden de arındığını hissediyorsunuz. Ben gün boyu yorulan cildimi, gece yatmadan önce bu sünger yardımıyla temizliyorum ve süngeri kullanmaya başladığım günden beri cildim daha temiz ve sağlıklı görünüyor. Keşke öncesi sonrası yapmak için en başta tüm yüzümü çekmiş olsaydım kesinlikle aradaki fark gözle de görülebilir şekilde.! Fiyatına gel bakalım diyor olabilirsiniz :)) indirimsiz fiyatı şuan 15 lira civarında ancak indirimlerden 10 liraya bulabilirsiniz, hatta sanıyorum bir indirimde 8 liraya almıştım 🙂 Ayrıca ben kullanım esnasında temizleme jeliyle birlikte kullandığımı dile getirdim ancak eklips yüz temizleme süngeri temizleme jeli olmadan da kullanılabilir bir özelliğe sahip aklınızda bulunsun. Son olarak ise bir öneride bulunmak istiyorum, cildinize ne sürerseniz sürün ya da hiç bir ürün kullanmayın ama günün sonunda şehrin kirinden kurtulmak ve akne oluşunu önlemek için cildinizi temizlemeyi es geçmeyin. Bunun içinde alternatif bir çok ürün kullanabilirsiniz, bu sünger bunlardan sadece biri.

Kendine ve cildine iyi bak bir sonraki yazımda görüşürüz 🙂

İlgini çekebilir — Bitenler – Nivea, Garnier, Neutrogena

 

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir