Genel | Öneri

En İyi Paylaşım Saatleri | INSTAGRAM

16 Şubat 2018

Nedir bu Instagramın bizimle sorunu??

Emek verdiğim bir şeyin karşılığını maalesef ki bekliyorum, bekliyorum ki aldığım güzel karşılıklarla daha çok ilgiyle gerçekleştireyim yaptıklarımı.. Karşılık dediğime bakmayın böyle karşılığı için yaptığım bir şey de değil, sadece daha ilgili devam edebilmek için. Örneğin yaptığınız bir kek herkes tarafından çok beğenilir ve daha sonra da istenirse bir daha ki yapışınızda daha ilgili ve daha severek yaparsınız. Bu bir nevi motive olmaktır..

Öğrendiğim yeni şeylerle sizlerleyiiiiimmmm 🙂

En İyi Paylaşım Günleri

Instagramda paylaşım yapmanın en doğru olduğu günlerin, Pazartesi çarşamba ve perşembe olduğunu biliyor muydunuz? İstatistikler bu doğrultuda.. Bu günler içerisinde yapılan paylaşımların diğerlerine oranla daha çok etkileşim sağladığı söyleniyor.. Bir diğer yandan, Pazar günleri çok erken saatlerde yapılacak paylaşımlar maalesef ki etkileşiminizi düşürecektir.. Pazar günü akşam üzeri saatlerinde instagram yoğunluğu bir tık da olsa artmakta..

En İyi Paylaşım Saatleri

Haftaiçi etkileşimlerin en düşük olduğu saat 9 civarı. Eğer ki gönderilerinizi haftaiçi de paylaşmak istiyorsanız akşam 6-7.30 civarlarını tercih etmeniz etkileşimlerinizin daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Haftasonu yapılacak paylaşımlar için etkileşimin en yüksek olabileceği saat ise 11 olarak söylenmekte..

Ayrıca Salı öğleden sonra saat 2’de etkileşimlerin tekrardan en üst seviyeye ulaştığı saat ve günlerden..

 

Bu ve benzeri verilere internet ortamında bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak kendi düşüncelerimi söylemem gerekirse; bu verileri göz önünde tutarak bir planlama yapılmalı ve sonrasında kendi hesabımızda kendi takipçilerimizle analizler yaparak net sonuçlar elde etmeliyiz. Genel manada oluşturulan bu veriler belki bizler için bir yol gösterici olabilir, ancak unutmamak gerekiyor ki takipçi kitlemiz genele hitap etmiyor da olabilir. Bu veriler ışığında farklı gün ve saatleri deneyerek instagram kitlemizin en aktif olduğu saatleri analiz edebiliriz.

Gün içerisinde birden çok gönderi paylaşımı yapabilir, etkileşimlerimizin yüksek kalmasını bu şekilde de sağlayabiliriz. Ancak instagramın en can alıcı noktası anladığım kadarıyla story kısmı!!!!! Hiç paylaşım yapmadığım bir gün story paylaşımında bulunursam, paylaşım yapmadığım halde bir sonraki gün etkileşimin gözle görülür arttığını görmüştüm..

Etkileşim arttırabilmek için diğer en önemli konu ise, paylaşım aralıklarını çok iyi belirlemeliyiz. Gün içerisinde paylaşımını yaptığımız bir fotoğrafın hemen arkasından bir başka paylaşım yapmamız, ilk paylaşımını yaptığımız fotoğrafın etkileşimini maalesef ki düşürecektir.

Etkileşim arttırmak için instagramın yeni algoritmasını anlattığım yazı için buraya tıklayınız..

Instagram görünürlüğü nasıl arttırılır yazım için buraya tıklayınız..

Benim naçizane fikirlerim ve araştırmalarım bu yazılık bu kadardı.. Umarım fayda sağlayabilir ve sonucunda da etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz..

Instagram hesabım için tık tık..

MrvsDaily.

16.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir