Makyaj/Make Up

Favori Rimellerim

28 Kasım 2018

Favori rimellerimi size anlatmak istediğimi düşündüğüm an ayy hangi birini seçicem kiii!! demiştim. Sonra bu dörtlüde karar kılabildim ama inanın biraz zorlandım.. tamam baya zorlandım. Rimel denildiği zaman benim için akan sular duruyor cünkü hiç makyaj yapmayacak olduğum bir gün elim rimele yine de gidiyor çünkü direkt etki eden ve bence güzel gösteren en kilit makyaj ürünü. Ne şanslısınız ki bu rimellerle alakalı detaylı bir çok bilgiyi paylaştığım ayrı ayrı yazılarım blogta mevcut. Ama ben size bu yazıların linklerini bırakmadan önce rimel seçiminde ve kullanımında dikkat etmeniz gerektiğini düşündüğüm bir kaç noktadan bahsedeceğim.

  • Öncelikle kirpiklerinizi iyi tanımalısınız ve kirpiklerinize en uygun rimeli seçmelisiniz. Bunu da sanıyorum ki biraz deneme yanılma yoluyla buluyorsunuz. Örneğin benim kirpiklerim kıl fırçalı rimellerde diğerlerine oranla bir tık daha iyi oluyor ancak bu demek değil ki diğer fırça tipleri hiç olmuyor. Zaten bu dört rimel içerisinde de her iki tipte fırçaya sahip rimel bulunuyor 🙂
  • Bir rimeli aldıktan sonra ilk kullanımınız ile değerlendirmek yerine uzun süreli bir kullanım sonucunda değerlendirmelisiniz bazı rimeller ilk açıldıklarında oldukça ıslak olduklarından dolayı tam istediğimiz sonucu vermiyor.
  • Rimelinizi kullanırken fırçasının üzerindeki fazla rimeli kesinlikle sıyırarak almayın o sıyırdığınız rimel kalıntıları bir süre sonra kuruyacak ve rimelinizin homojen yapısını bozacaktır.
  • Son olarak ise rimel fırçasını tüp içerisinden tek adımda çıkarın bir kaç kez çıkarıp sokarak kullanım uygularsanız rimeliniz olduğundan daha çabuk kuruyacaktır.

Dediğim gibi ben makyajda olmazsa olmazım rimel diyenlerdenim bu yüzden de rimellere karşı ayrı bir ilgim var bu sayede de bir çok rimeli deneyimleme fırsatı yaratıyorum kendime. Sonuç ise top 4 rimellerim bu şekilde.

Kiko Milano Rimel inceleme yazısı

Maybelline yazısı henüz yok

Loreal Rimel inceleme yazısı

Benefit Rimel inceleme yazısı

Only registered users can comment.

  1. Benim için de olmazsa olmaz rimeldir ve ben her seferinde kenara sıyırıyordum bunu bilmiyordum ama öğrenmiş oldum 🙃👍🏼

    1. Güzel yorumun için teşekkür ederim tatlışım, bir faydam dokunuyorsa çok mutlu oluyorum. ☺️🧡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir