Genel | Öneri

Focshisim | Peri Külahçı Yıldız – Kaan Yıldız

27 Eylül 2018

Neredeyse iki aylık bir aranın ardından harika ötesi bir markayla geldim. Öncelikle misler gibi kahvemi aldım, bu iki aylık süreç içerisinde sınavlardır falanlar, filanlar çok yorucu ve yoğun bir dönemi geride bıraktım. Ama geri döndüm ! Araya şunu da sıkıştırmam gerekiyor ki, biliyorum sitemle alakalı açılış hızında ciddi problemler var bunun için öncelikle özür diliyor, sabrınız için teşekkür ediyor ve en kısa sürede çözeceğimin sözünü veriyorum ! Mühendizzzz sözü :))
Kendisini birebir tanıma fırsatı yakalayamadığım, şans eseri kendi instagram hesabına ve Focshisim instagram hesabına denk geldiğim, konuştuğumuz ve takip ettiğim kadarıyla tatlılar tatlısı Peri Külahçı Yıldız ve oldukça dinamik bir yapıya sahip Focshisim bu yazının ana konusunu oluşturuyor.

1. “Focshisim” Peri Külahçı Yıldız ve Kaan Yıldız tarafından kurulmuş olan, fikir ve planlaması ile birlikte 3 yıllık bir geçmişe sahip, 2017 Aralık ayından itibarende satış hizmetine başlanılmış oldukça dinamik; içmimari tasarım ve danışmanlık hizmetlerinin yanında mobilya ve ev aksesuarı tasarımı ve aynı zamanda da bu tasarımların imalatını yapan yeni nesil bir marka. -huuuhh ne uzun bir cümle oldu öyle.. Kısaltamadım soriiii- İçinizden ay ne kadar da yeni ve toy bir marka diye geçiriyor olabilirsiniz amaaa instagram hesaplarına bir göz gezdirseniz şuan neden bu yazının konusunun “Focshisim” olduğunu da ayrıca toy olmadıklarını da göreceksiniz! İnstagram hesaplarına yazının sonundan ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğer ki delillerle konuşur musunuz aciiibaaa derseniz de “Focshisim” markasının fikir ortakları uzun yıllardır, oldukça büyük ölçekli projelerde içmimari alanında emek vermiş ve bu emeklerin karşılığında da fazlasıyla tecrübe kazanmış iki babalar gibi (eveeet babalar gibi!!) içmimar.
2. Henüz yazının başındayken neymiş şu Focshisim’in anlamı da derseniz; tasarımlarda kullanılan tarzlar ve fikirler düşünülerek iki fikir ortağının aklına gelen üç kelime “Focus, Shine, Simple” bir araya getirilerek “Focshisim” ismini oluşturmuş. (Kendi yorumumu katmadan devam edemiyciiiim fazla güzel değil mi ?? Fazla anlamlı, bir markayı fazla anlatan, yansıtan bir isim.)
3. Şimdi size markanın çıkış fikrini söyleyeceğim ama onun öncesinde bir Metalurji Bilimi ve Mühendisi olarak bu fikre bayıldığımı dile getirmek istiyorum. Keşke her alanda yapılacak her çalışmada ana fikir maliyet ve satış fiyatı öncelikli olarak değil de doğru malzeme, doğru strateji, doğru.., doğru.., doğru olan ne varsa onlar olsa. Aslında az önce dile getirdim ama “Focshisim” çıkış fikri maliyet ve satış fiyatı gözetilmeden; doğru malzeme, doğru tasarım felsefesiyle çalışılması istenen, gelişme ve de boyut kazanmaya da açık bir girişim.(Bu nokta da çok önemli gelişmeyi kabul etmeyen her girişim ya da marka bir gün mutlaka olduğu yerde sayması sebebiyle unutulacak ve ilerleme kaydedemeyecektir!)
3. “Focshisim”, ana prensiplerinden sapmadan, alanında akımı belirleyen öncü bir marka olmayı öncelikli hedef olarak belirlemiş bir marka. Ayrıca mevcut ürünlerinin yanında hayata geçirmeyi düşündükleri daha bir çok tasarımları da var benden söylemesi!!

Yazımın sonunda ecciicik Peri’den bahsetmek istediğim için bu satırlara markayla alakalı iyi dileklerimi ve yarın bir gün kendi evime geçersem buradan bir kaç tasarım almak istediğimi dile getirmek istiyorum(aslında içimden instagram hesaplarında paylaşılan heeerrrrrrbirşeyiiii şimdiden almak geçiyor da kendimi tutuyoorummm :/ ) Umuyorum ki yakın gelecekte Focshisim kendi sektöründe öncü markalar arasına girecek ve bende bu satırları yazmanın haklı gururunu yaşıyiiciiiim iyi dileklerim her zaman Focshisim ile birlikte !!

Gelelimm Peri’yeee 🙂 -Peri diyorum çünkü ismin yanına acaba hangi hitap kelimesini kullanmalıyım derkeeeen samimi ol Merveciiim dedim ve Peri demeye karar verdim- bu kararımı verirken Peri’yi yaklaşık 3-4 aydır takipte olmam sonucunda oldukça samimi ve candan biri olduğunu hissetmem de etkili olmuş olabilirrrr buraya bir peace işareti ltfn ya da yanakları kızarmış bir gülücük de olabilir.. En sevdiğim hatta bu yanını oldukça taktir ettiğim bir özellikle başlamak istiyorum 28 yaşında ama 18 hissediyor ve bunu her anında yansıtıyor! Peri’ye attığım mailde kendisini tanıtmasını da istemiştim oraya yazmıştı bunu ve o mailden sonra da bu özelliğini instagramdan harrriiiikkaaa stalk yeteneğimle gördüüümm 🙂 Peri hayatını doya doya yaşamayı sevmesinin yanında bunu çevresindekilere de aktarabilen aşşşırııı pozitif enerji dolu biri. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, mimarlık ve tasarım fakültesi, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünü bitirmiş bitirmesine bir yıl kala başladığı iş hayatında da o gün bugündür çalışmaya devam ediyormuş. Yoga, meditasyon, ahşap yakma gibi bir çok hobinin yanında öyle güzel yemekler yapıyor ki Peri yemek yapmaya günün stresinden arındıracak hobilerden biri dese de mesleği gibi Focshisim gibi yemek konusunda da sanatını konuşturuyor ve size harika bir haberim var tariflerini paylaştığı bir sitesi var !! 🙂 Dilerseniz o sitenin linkine yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Peri’nin yeni girişimlerde bulunacaklara ufak bir tavsiyesi var; “Kararlı olmak ve kendi kararlarını önemsemek bunun yanında başkalarının dediklerine kulak asmadan, içlerinden gelen tutkuları dinlemek ve girişim yoluna çıktıktan sonra hiç bir olumsuz düşünceyi kendilerine yaklaştırmamak.”

Yazımın sonunda Peri’yi ve fikir ortağı olduğu markasını çooook sevdiğimi buradan tekrarrr tekrar dile getirmek istiyorum umuyorum bu yolda bütün iyilikler seninle ve markanızla olur.

Buracığa kadar okuyanlara da ayrıca çok teşekkür ediiiciim çünkü bu blog içerisinde yazdığım en uzun yazı oldu kendilerii!!!! (utanan maymuncuk işareti)

Focshisim instagram hesabı için tık tıkk..

Peri Külahçı Yıldız instagram hesabı için tık tıkk..

Peri’nin harika tariflerinin ve daha fazlasının olduğu site için ise şuracığa tık tıkk.. 

MerveAtik.

MrvsDaily.

27.09.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir