Makyaj/Make Up | Öneri

Garnier | Suya Dayanıklı Makyajlar İçin – Çift Fazlı Micellar | İnceleme

11 Mart 2018

Merhabaa!! İyi haftasonları dileyerek başlamak istiyorum yazıma. Ben çoktan kahveleri içtim bile! Bu hafta sonu gerçek anlamda yaz yaşatıyor bize ve hava böyle olduğu zaman ben olduğumdan daha fazla enerji doluyorum. Bu  havalar sanıyorum bir çok insanda aynı etkiyi oluşturuyor..

Bugün, yaptığımız o mükemmel makyajları günün sonunda tek adımda çıkarabilmek için hangi ürünü kullanabiliriz? sorusuna yanıt olabilecek bir ürünle geldim.. Biliyorum, hepimiz için zor geliyor, günün sonunda yorgun bir şekilde eve geldiğimiz zaman o yorgun argın hallerimiz ile kimi zaman bu adımı es geçip yatmak gibi bir hata da yapmıyor değilizdir.. Ama kesinlikle yapmamalıyız çünkü gün içerisinde yüzümüzde zaten o kadar makyaj duruyor üzerine bir de kir toz toprak da eklenince bir sonraki güne bir küçük sivilce dostumuz bizi karşılıyor.. Bu yüzden başta kendime ve sonrasında da sizlere en büyük tavsiyemdir o makyajları çıkarmadan yatağa girmeyelim!! 🙂

Garnier markasını duymayanımız yoktur diye düşünüyorum..Bir çok ürünü de oldukça seviliyor görüldüğü üzere.. Ben uzun zamandır Garnier markasına ait hassas ciltler için olan micellar suyu kullanıyordum ve gayet memnun olduğum bir ürün(hala).. Ancak bazı durumlarda, örneğin suya dayanıklı makyajlarda özellikle sanıyorum ki çift fazlı olan temizleme suları daha işe yarar bir sonuç elde etmemizi sağlıyor.. Yine Garnier markasına ait çift fazlı micellar su bugün sizlere eğrisi ve doğrusu ile anlatacağım ürün.. Özelliklerine geçecek olursak..

Kullanım Şekli: Diğer temizleme sularından bir farkı olmaksızın, pamuğa bir miktar alarak temizlemek istediğimiz bölgeye uyguluyoruz. Ancak burada sizlere kendi kullanım tarzımı anlatmak istiyorum, örneğin göz makyajımı temizleyecek isem öncelikle pamuğa çoook fazla ürün almıyorum ki gözlerimde yanma sorunu ile karşılaşmayayım.. Bir miktar ürünü pamuğa aldıktan sonra gözümün üzerine pamuğu oturtuyorum(mümkünse şu yuvarlak makyaj temizleme pamuklarını kullanmalısınız daha pratik olması açısından.) yaklaşık 30 sn kadar bekledikten sonra hafif bir baskı uygulayarak gözümden pamuğu kaydırıyorum.. Ve sonuç gerçekten mükemmel diyebileceğim doğrultuda bu adımı tek bir göz için iki sefer uygulama sonucunda tamamen makyaj temizlenmiş oluyor. Sonrasında durulamaya gerek olmadığı ambalaj üzerinde yazsa bile ben özellikle çift fazlı temizleme sularında cildimi en azında su ile temizlemeden yapamıyorum kaldı ki tek fazlı sularda dahi kesinlikle sonrasında temizleme işlemi uyguluyorum.. Kullanmadan önce iki fazı birbirine karıştırmak için çalkalamayı unutmayın!! Ve de ovalamadan kullanmaya özen göstermelisiniz yoksa özellikle göz çevrenizde kızarmalara sebebiyet verecektir..

Cilde Verdiği Hissiyat: Öncelikle kesinlikle şunu belirtmeliyim, içerisinde yağ olan temizleme suları ne kadar öyle bol bir yağlı his bırakmasa da bir kayganlık hissi oluşturuyor eğer ki ürünü bol kullandıysanız bu olay zaten fazlasıyla olacaktır. Bu üründe de aynen öyle yağlılık hissi eğer ki az kullanım yaptıysanız çok az olsa bile maalesef ki oluyor. Bu yüzden sonrasında cildinizi en azından su ile temizlemenizi öneririm.

Göz ve Çevresini Yakıyor mu? Bu sorunun cevabı tek kullanım için ürünün bol kullanılması halinde maalesef ki evet.. İçerisindeki yağdan mı kaynaklı bilmiyorum ancak benim gözlerimde, eğer ki ürünü normalinden bir tık fazla koyar ve de o su gözlerimin içerisine kaçarsa yanma söz konusu oldu.. Ancaaak ürünü dozunda kullanırsak bu sorunun önüne geçebiliyoruz..

Kokusu: Kokuya ne kadar önem verdiğimi beni takip eden herkes çok iyi bilir.. Ürünün kokusu tek kelimeyle mükemmel.. Diğer temizleme sularına oranla daha yumuşak ve daha şekerimsi bir kokuya sahip..

İçeriği: İçerisinde argan yağı olduğu için, uzun süreli kullanımda cildimizi özellikle de kirpiklerimizi besleme konusunda başarılı olabileceğini düşünüyorum. Güzel kokmasına bir tık da argan yağının sebep olduğunu düşünüyorum.

Kullanım Yerleri: Tüm yüz için uygun bir formüle sahip. Eğer ki cildiniz çok hassas ise garnier markasının diğer micellar sularına bakmanızı tavsiye ederim ancak cildiniz çok fazla hassas değilse kesinlikle önereceğim bir ürün kendisi…

Umuyorum yazım sizler için verimli olmuştur. Ve bu ürün hakkında biraz da olsa fikir edinebilmişsinizdir.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum diğer yazılarda görüşmek üzereee kendinize cici bakın!! 🙂

Instagram için tık tıkk.. 

MrvsDaily..

11.03.2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir