Gezi | Öneri

Gogo Burger Krakow

2 Ocak 2020

Bilen bilir, can boğazdan gelir oradan da gider diyen biriyim. Ama dünyanın farklı yerlerinde, farklı dükkanlarda farklı tatlar tatmanın da keyfi bir başkadır. Bence aşırısına kaçılmadığı sürece fastfood iyi ki var ! Bu cümleyi kuracağım aklıma gelmezdi ne zaman ki Gogo Burger’le karşılaştım düşüncem tam olarak bu şekilde değişti. Neyse şimdi yemek yeme mevzusu bir kenarda dursun ben size Polonya’da Krokow’a uğrarsanız mutlaka tatmanız gereken Gogo Burger’den bahsedeyim. Yaklaşık 5 gün kalmıştık Polonya’da ve gerçekten yemekten keyif aldığım iki şeyden biriydi Gogo Burger’de yediğim burger! İlkide balkabağı çorbasıydı.(Ayrıca ilk defa yemiştim 🙃)

Gogo burgerde en önemli noktalardan biri hem domuz etli hem de dana etli opsiyonları olması. Ben American ismindeki burgerden yemiştim yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 15 zlotydi.-bu arada fiyat listesinin fotoğrafını da buraya bırakacağım ki genel olarak görebilin- Şu an için 1 zloty 1.55 türk lirasına karşılık geliyor. Yanında patates ya da herhangi bir şey olmadığı için onları da ekstra alıyorsunuz ve ortalama bir kişinin yemeği 30-35 Zloty’e denk geliyor. Ne farkı var da bu kadar abartarak anlatıyorsun diyor olabilirsiniz. Hemen açıklayayım. Gogo Burger, dükkan olarak çok küçük bir dükkan ve kapısında insanların kalkmasını bekleyen kişilerle dolu oluyor dükkan önü. Benim için ise en kilit noktalardan biri kesinlikle oturduğunuz yerden mutfakta sizin burgeriniz hazırlanırken izleyebiliyor oluşunuz. Adamlar mutfağa kamera koymuşlar ve bunu sizinle paylaşıyorlar. Düzen ve temizlik içerisinde ortalama 20 dakikada burgeriniz önünüze geliyor ve çalışanları sizleri güler yüzle ağırlıyorlar. Ayrıca dükkanın küçük olduğundan söz etmiştim genelde bu kadar küçük dükkanlar bana her zaman çok dağınıkmış gibi gelir ama Gogo Burger gerçekten temiz bir görünüme sahipti. Sizlerle çektiğim fotoğrafları da paylaşacağım. Dükkan duvarlarında Burgerle alakalı çok tatlı sözler de yazıyor. Kısacası lezzet konusunda 10 üzerinden 10 verdiğim, fiyat konusunda 10 üzerinden 9 verdiğim(Bunun sebebi yurt dışı seyahatleri genelde uygun fiyat gözetilerek yapılır ve ortalama bir bütçeye oranla üstte kalan bir fiyat skalası olması, yoksa kesinlikle verdiğimiz parayı hakeden bir yerdi.) ve ortam olarak da 10 üzerinden 9 verdiğim(Bunun sebebini de hemen anlatıyorum, çok düzenli çok keyifli bir yer ancak bir tık küçük bir dükkan bence ilerleyen zamanlarda bir tık büyütülebilir ama kesinlikle aşırıya kaçmadan 🙊)  bir yer oldu. Sizin de eğer ki yolunuz Krakow’a düşerse mutlaka uğramalısınız. Uğrarsanız da mutlaka geri dönüşünüzü bekliyorum. Daha önce uğrayıp tadanlar varsa da bir ufak yorumunuzu alırım.

Yazımın sonuna gelirken, yeni yılın ilk yazısının yemekle alakalı olmasına hiiiç şaşırmıyorum. Umuyorum ki yeni yıl dilediğiniz bütün dilekleri size ve sevdiklerinize sağlıkla birlikte verir. Kendinize çok iyi davranın.

 

Only registered users can comment.

  1. Eger birgün oralara gidersem mutlaka bu öneriyi degerlendirecegim tesekkürler :))

  2. 2020 tarihli ilk yazınız, Gogo Burger Krakow; hayırlı olsun. Arkası su gibi gelsin, blogunuz ziyaretçilerle dolsun. “Kafiyeli yorum” olayında 1 numarayım, biliyorum. 😀

    1. Hahah harika bir yorum olmuş gerçekten. Güzel yorumun için ve ayrıca iyi dileklerin için de çok teşekkür ederim umarım herkes için harika bir yıl olur. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir