Öneri

Homm Bitkisel Argan Yağlı Şampuan İnceleme

14 Mart 2021

Homm bitkisel markasını daha önce hiç duydunuz mu ? Açıkçası ben de çok yeni tanıştım bu markayla. Kurucusu Şeyda YENİGÜN. Bir kadın girişimcinin markası olduğunu duyduğumda daha çok ısındım açıkçası. Aslına bakarsanız birçok farklı alanda ürünleri var ancak ben daha çok kişisel bakım ürünlerini deneyimledim. Onlardan biri ise Homm life argan yağlı şampuan oldu. Gelin biraz deneyimlerim sonucunda bu şampuan hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşayım.

İçeriği

İçerik bence çok önemli bir nokta. Açıkçası günümüzde birçok marka paraben içermeyen şampuanları çıkardı ancak hala paraben içeren bir sürü şampuan markası mevcut. Bilmeyenleriniz için ise kısaca parabenin zararlarından bahsetmek isterim. Kozmetik ürünlerde koruyucu olarak paraben kullanılmakta. Paraben için yapılan araştırmalar sonucunda kanserli hücrelerin üremesini hızlandırdığı ve bunun yanında hormon dengesini bozduğu ve üreme organlarına zarar verdiği gözlemlenmiş. Dolayısıyla öyle hafife alınacak derecede değil maalesef zararları. Homm life argan yağlı şampuan ise içerisinde hem paraben hem de tuz bulundurmuyor. Tuzun da aynı zamanda cilt dengesini bozduğu ve kurumalara sebep olduğu biliniyor. Yani homm bitkisel argan yağlı şampuan içerik olarak gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün.

Etkileri

Bir şampuandan neler beklersiniz? Saçlarımızı temizlemesi ya da parıl parıl parlatması mı? Benim için en önemli nokta temizlemesi. Homm bitkisel argan yağlı şampuan eğer ki daha önce tuzsuz ve parabensiz şampuan kullanmadıysanız öncelikle saçınızın alışması için zaman tanımanız gereken bir şampuan. İlk yıkamalarda saçınızın sanki kuru ve yumuşaklığını kaybetmiş olduğunu gözlemleyebilirsiniz bu tamamen alışma süreci. Sonrasında ise hem temizliyor hem de saçınızı parlatıyor. Kuru ve cansız saçlar için birebir bir şampuan.

Kokusu

Ben gibi eğer ki kokuya çok önem veren biriyseniz gayet temiz güzel bir kokusu var.

Özellikleri hakkında yazdıktan sonra biraz da kendi yorumlarıma ve sizlere tavsiyelerime gelmek istiyorum. Açıkçası saçlarımız vücudumuzda bizim en değer verdiğimiz şeylerden biri – tabii sağlık sonrasında-. Sadece kullandığınız iyi bir şampuan saçlarınız için yeterli olmayacaktır. Saçınızın ihtiyacına göre zaman zaman yağlar, kremler ya da saç maskeleri kullanmalısınız. Düzenli bakım ile birlikte paraben ve tuz içermeyen homm life argan yağlı şampuan gerçekten başarılı sonuçlar veriyor. Yaklaşık bir buçuk aydır düzenli bir şekilde kullandığım bir şampuan dolayısıyla gönül rahatlığı ile yazıyorum bu yorumlarımı. Sizlerde eğer ki bu şampuanı satın almak isterseniz ben buraya bir hesap bırakıyorum Sedat Bey’e gönül rahatlığı ile danışabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Eğer ki saçlarımı merak ediyorsanız instagram adresimden ayrıntılı görebilirsiniz buraya link bırakıyorum.

Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir