Genel | Öneri

Instagram Görünürlüğü Nasıl Arttırılır | #1

7 Şubat 2018

Bir yazı öncesinde paylaşımını yaptığım değişen instagram algoritması yazımla alakalı bir çok mesaj aldığım için en azından aklınızdaki soruları biraz daha gidermek ve de instagram hesaplarınızı biraz daha görünür kılabilmek amacıyla bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bu zamana kadar gördüğüm,okuduğum,izlediğim ya da deneyimlediğim şeylerden sizlere bahsedeceğim. Ola ki ilerleyen zamanlarda yeni şeyler görür ve öğrenirsem diye de bu yazıyı bir seri olarak başlatmaya karar verdim. Umarım sizler içinde faydalı olabilir..

Lafı daha fazla eveleyip gevelemeden konuya giriyorum ve merak ettiğiniz noktalara yavaştan değinmeye başlıyorum..

Size en başından önemli olan en etkili şeyi söylemeden geçmemeliyim. Farkında mısınız bilmiyorum ancak diğer yazımda da bahsettiğim üzere instagram artık gerçekten de kendisiyle çok fazla ilgilenmemizi istiyor, bu yüzden bu sosyal mecrada maalesef ki süreklilik çok çok çok…. önemli. Yani bir fotoğraf atayım sonra 40 saat hesaba uğramayayım diye bir durum maalesef ki söz konusu bile olmamalı kaldı ki böyle bir durumda hesabınızdaki etkileşimler pattttt düşüveriyor. Bu konuya ekstra özen göstermeniz benim naçizane tavsiyemdir. Deneyin pişman olmayacaksınız..

Konum Etiketleri: Benim gözlemlediğim ve de deneyimlediğim kadarıyla, instagram konum etiketlerine önem veriyor. Story ya da paylaşımlarınız da kesinlikle kullanmanız gerekenler arasına konumu da eklemeden geçmeyin derim!

Story: Gözlemlediklerim içerisinde ikinci nokta ise story konusu.. Story bölümü dikkatli ve göze hoş gelecek biçimde kullanıldığı zaman etkileşimi gözle görülür arttırıyor. Hele ki story kısmında yapılan hashtag o kadar işlevsel kiii hem hikayenizin görünürlüğünü arttırıyor hem de profilinize takipçi getirisi sağlıyor..

Hashtags: Bir önceki yazımda değinmiş olsam da burada da yer vermek istediğim bir konu var, etiketler.. Etiket oluştururken sürekli aynı etiketleri kullanmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Aynı zamanda 9-10 etiketten fazla etiket koymamaya özen göstermeliyiz. Ve etiket için son olarak ise, çok geniş çaplı ve çok fazla kullanılan etiketlerin yerine daha spesifik(özgül) daha minimal ve nispeten daha az kullanılan ve gönderi ile en alakalı etiketleri kullanmaya özen göstermeliyiz.

Tema: Pekiii her şey mükemmel gitti ve etkileşimler arttı profil ziyaretleri arttı.. ziyaret eden hesapları nasıl elde tutacağız? Bunun içinde devreye instagram profilimizin görünümü yani teması giriyor. Bir bütünlük içerisinde göze hitap eden sayfalar her zaman daha çok prim yapmıştır ve de yapmaya devam edecektir unutmayın! Bunun için de pinterest uygulamasında “instagram themes” aratması yaptığımız zaman bir çok ilham verici örnek karşımıza çıkmakta ve de bu temaları nasıl elde edeceğimiz konusunda da ipuçları vermekte.. Bir göz atın derim!

Şuan için bu dört tavsiyeyi verebiliyorum umarım sizler için birazda olsa yararı dokunmuştur. Dediğim gibi instagram üzerine çok düşülmesi gereken bir mecra ve eğer süreklilikle paylaşımlar yapılırsa etkileşimler de bu doğrultuda kesinlikle yükselmekte..

Sizlerde uyguladığınız yöntemleri aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın şimdilik hoşçakalın!!!

 

İlgini bu yazı da çekebilir; Yeni Algoritma | INSTAGRAM

İnstagram için; MrvsDailyy

MrvsDaily.

06.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir