Genel

Instagram İşletme Hesabı

5 Kasım 2018

Instagram işletme hesabına geçiş yapmak, aslında bir çoğumuzun düşündüğü gibi sadece büyük markaların ya da adı duyulmuş insanların yaptığı bir şey değil.. Yani geneline bakarsak evet instagram işletme profillerinin çoğunluğunu ünlü isimler oluştursa bile, işletme profilinin instagram kullanıcılarına, özellikle içerik üreticilerine sağladığı bir çok avantaj var. Eğer sizde instagram üzerinden ürettiğiniz içerikleri paylaşıyorsanız, profilinizin ne kadar görüntülendiğini, hangi saatlerde paylaşım yapılmasının doğru olduğunu ve bunlara benzer bir çok detayı görmek  ve de bilmek istersiniz. Eğer bunun arayışındaysanız çok doğru yerdesiniz. Gelin size biraz işletme profili nedir, ne değildir bunlardan bahsedeyim.

İşletme Profili Nedir?

İşletme profiline geçiş yapmanız için, sanıldığının aksine bir işletmeye sahip olmanız gerekmiyor. Yukarıda da bahsettim özellikle son zamanlarda içerik üreticilerinde gerçekleşen artış sonucunda, içerik üreticilerinin neredeyse hepsi işletme profiline geçerek görmek istedikleri istatistikleri görebiliyorlar. Yani kısaca anlatmak gerekirse, işletme profili, profilinizin analizlerini görebilmenizi sağlıyor. Ve tabii bunun yanında da sağladığı bir çok özellikleri de mevcut..

İşletme Profili Size Neler Sağlar?

İşletme profili öncelikle mevcut mail adresinizin, eğer ki insanların size belirli bir konumdan ulaşabilmesini istiyorsanız yol tarifinin ve de telefon numaranızın eklenebilmesine olanak sağlar. Paylaşımını yaptığınız gönderilerinizin kaç kişi tarafından ne kadar görüntülendiğini, kaç kişi tarafından kaydedildiğini ve aynı zamanda da profilinizin kaç kişi tarafından ne kadar görüntülendiğini görmenizi sağlar. Profilinize eğer bir link bırakırsanız bıraktıktan sonraki bir hafta içerisinde o linke kaç kere tıklandığını görüntüleyebilir, profilinizi görüntüleyenlerin çoğunluk hangi bölgeden olduğunu ve ayrıca profilinizi görüntüleyen kişilerin erkek ve kadın oranlarını da işletme profili sayesinde görebilirsiniz. Bunun yanında profilinizin, takipçileriniz tarafından yoğunluklu olarak hangi saat aralıklarında daha çok görüntülendiğini ve hatta hangi günler daha çok görüntülenme aldığınızı da işletme profili sayesinde görebiliyorsunuz. İşletme profilinin bir diğer önemli özelliği ise; hikayelerinize link bırakabilmenizi sağlamasıdır. Ancak burada önemli bir kriter var ki sağlanmadığı takdirde maalesef ki link bırakma özelliği açılmıyor. Link bırakabilme özelliğini kullanabilmeniz için profilinizi en az 10 bin kişinin takip ediyor olması gerekiyor. Ayrıca son olarak bir yanılgının daha üzerini çizmek istiyorum, işletme profiline geçmek için belirli bir ücret kesinlikle ödenmiyor!!!

Bu yazıda size instagram işletme profili hakkında bildiklerimi anlatmak ve bu konuda sizi aydınlatmak istedim. Umuyorum ki paylaştığım bilgiler sizlere yardımcı olmuştur. Dilerseniz bir yazımda da işletme profiline nasıl geçilir? bu konu hakkında bilgi verebilirim. Geri dönüşlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim! Kendinize cici bakın bir sonraki yazıda görüşürüzzz. 🙂

Belki ilginizi çeker  Instagram’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

İnstagram hesabıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz..

MerveAtik.

MrvsDaily.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir