Genel | Öneri

İnstagram Postlarını Hangi Programlarla Düzenliyorum?

1 Şubat 2018

Blog oluşturmak ya da instagramda bir sayfa oluşturmak çok fazla görselliğe hitap etmekte.. Gerek çevremden gerekse internet üzerinden gördüğüm kadarıyla aslında herkesin arayış içerisinde olduğu konulardan biri, paylaşımını yapacağımız fotoğrafın editinin gerçekleşeceği programlar.. Peki hem ücretsiz hem de üst düzey bir kalite için doğru uygulamalar bence neler ve ben hangilerini kullanıyorum bu yazıda sizlere bunu anlatmaya çalışacağım.

Blog yazmaya başladıktan sonra bu hobimi bir de instagramla taçlandırınca doğal olarak daha iyi fotoğraflar sunma isteğim de ortaya çıktı.. Fotoğrafları çekerken gösterdiğim özeni, çektiğim fotoğrafları düzenlemek için de göstermem gerekiyordu.. Sonrasında bende yeni programlar aramaya başladım ve bir çoğumuzun da bildiği uygulamalardan biri olan VscoCam uygulamasını keşfettim.. Bir süre sadece bu uygulamada bulunan düzenleme araçlarını ve efektleri kullanarak instagramda post paylaştım ve sonrasında, kendimde fotoğraflarıma biraz hareket katma isteği oluştu ve bu isteğime uygun bir program ararken afterlight ile tanıştım..  Afterlight fotoğraflara hem eski görünüm kazandırırken hem de ışık yansımaları eklemeye yarıyor ve inanın bana fotoğraflara çok başka bir hava katmak bu programla mümkün olabiliyor..

Pekiii bu düzenlediğim fotoğrafları ne düzenle hangi sırayla atacağıma nasıl karar veriyorum?? İşte tam da burada yardımıma unum uygulaması yetişiyor.. Bu uygulama ile hem fotoğraflarımı hangi sırayla atacağım belirlenmiş oluyor hem de düzenine karar verebiliyorum. Yani bir fotoğrafı instagramda paylaşmadan önce profilimin nasıl görüneceğini belirleyebiliyorum..

Dipnot olarak düşmem gerekirse vscoCam uygulamasında en çok kullandığım efekt HB1-HB2 yalnız dikkat ettiğim nokta efektlerin fotoğrafın bütününde çok yapay durmaması gerektiği.. Bu yüzden kullandığım her efektin boyutunu kendi göz zevkime oranla azaltıyorum ve böylece hem yapay görünümden kurtuluyorum hem de göze hoş hitap eden fotoğraflar elde ediyorum.

Bu yazım umarım amacına ulaşmış ve sizlere birazda olsa yardımcı olabilmiş fikir verebilmiştir.. Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sizlerde aşağıda yorum olarak hangi uygulamaları kullandığınızı yazabilirsiniz.

Ayrıcaa beni instagramdan ve twitterdan takip etmeyi de unutmayınnn 🙂

instagram için tık tıkk..  Mrvsdailyy

twitter için Mervatik

MrvsDaily.

01.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir