Genel | Öneri

Instagram’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

5 Nisan 2018

Instagram için yeni bir kategori oluştursam sanıyorum ki yerli bir hareket olur yoksa bu kadar çok instagram yazısı yazmam pekte hayır değil sanki :)) Şaka bir yana çoğu kişinin bildiği şeylerdir belki bu yazıda paylaşacaklarım ama en azından kullanılan bir uygulamanın daha güvenilir ve de daha verimli kullanılması adına bilmeyenlere ithafen yazıyorum..

1) Gizli Hesap

Yeni bir hesap oluşturdunuz ve paylaşım yapmaya hazırsınız. Peki paylaşımda bulunduğunuz resimlerin tanımadığınız kişiler tarafından görünür olmasını mı istersiniz yoksa sadece arkadaş olduğunuz takipte bulunmasına izin verdiğiniz kişilerin mi? Instagram yeni bir hesap oluşturulduğunda otomatik bir şekilde hesabınızı görünür yapıyor. Dilerseniz bunu ayarlar kısmından ayarlayabiliyorsunuz.

2) Aktif Olduğunuz Zamanların Görünmesi

Biliyorsunuz her geçen gün instagram kendisini yeniliyor, kimi zaman ağır bir şekilde yargılansa da diğer uygulamalara ait özellikleri kendi içerisine alıyor diye, bir şekilde bizlere sevdiriyor kendisini.. Son görülmeye çok benzer bir özellik de geçtiğimiz haftalarda instagramın bünyesine giriş yaptı. Ancak bu işinde ayarlar kısmında gizlenebilir bir özellik olduğunu hala bilmiyorsanız hatırlatmak istedim..

3) Story Kısmında Ekran Görüntüsü veya Video kaydı yapmak

iPhone’larda bildiğiniz üzere artık ekran videosu kaydetme özelliği bulunmakta.. Instagram bu tarz bir eklenti ile paylaşılan storynin görüntüsünü kaydettiğiniz takdirde karşı tarafa bildirim gönderiyor.. Aynı şeyin ekran resmi almada da geçerli olduğu her ne kadar söylense de ben henüz bunu doğrulamış değilim..

4) Gönderi Bildirimleri ve Hikaye Bildirimleri

Önceden sadece gönderi bildirimleri açılırken artık takipte bulunduğunuz hesapların hikaye bildirimlerini de açarak o kişinin paylaşımda bulunduğu hikayeden ilk sizin haberiniz olmasını ve bu şekilde gözden kaçırmama imkanını sağlayabiliyorsunuz..

5) Etiket Takipleri/HashTag Takipleri

Nasıl ki önceden bu yana hesap oluşturabiliyor ve de başkalarının oluşturdukları hesapları takip edebiliyorsak artık instagramda Hashtag oluşturup hashtag takibinde bulunabiliyoruz.. Sadece kendimize özgü hashtag oluşturabiliriz anlayacağınız..

6) Birini Engellemek

Instagramda birini engellediyseniz ya da biri tarafından engellendiyseniz bu durumun anlaşılabilir bir durum olduğunu bilmelisiniz. Engellenen kişi engelleyen kişinin profiline girdiği zaman o kişinin isterse 665565626228 tane gönderisi olsun yine de sizin göreceğiniz henüz hiç gönderi yok yazısı olacaktır..

7) Önceden Paylaşımı Yapılan Storyler

Önceden yaptığınız bir story paylaşımını, profilinizin sağ üst köşesindeki saatimsi icona basarak arşiv kısmında bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bence çok mükemmel bir özellik..

8) Keşfet Kısmında Görünen Gönderiler

Bu gönderiler sizin ilgi alanınıza yakın, takip ettiğiniz kişilerle bağlantılı hesaplardan ya da herhangi bir etkileşimde bulunduğunuz hesaplara benzer hesapların gönderilerinden.. oluşmaktadır. Yani siz hangi tarz içeriklerde daha çok zaman geçiriyorsanız dahi instagram bunu algılıyor ve sizin karşınıza o kategoride içerikler sunuyor..

Umarım bu açıklamalar sizleri instagram hakkında biraz aydınlatabilmiştir.

Sizlerinde aklına gelen farklı detaylar olursa aşağıya yazabilirsiniz.

Yazımı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum bir sonraki yazıda görüşmek üzere kendinize cici bakınn!! 🙂

Instagram hesabım için tık tık.

MrvsDaily.

05.04.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir