Gezi

İstanbul’da Bir Gün #1

9 Ekim 2017

 

 

Tekrardan merhaba!! Hatta biraz uzun bir aradan sonra merhaba! Ama bu sefer sağlam bir seri ile karşınızdayım.. İstanbul’da ne yapılır, nerelere gidilir ve daha fazlası için karşınızdayım! Bu seri tam 4 gün olacak. Ve taa daaaam karşınızda ilk gün!

 

 

 

 

Denizliden yola çıktığım gün aslında akşam üzeri uçağıyla gideceğim için İstanbul’a yaklaşk 20.00 gibi vardım.Ama tabi ki de sayılı gün muhabbetinden olsa gerek o günden bir şeyler yapmak istediğim için her kesime çok uymayacak olsa da bir bara gittik. Rock’n Rolla.. Tabi akşam yol olunca sadece kücük bir sandiviç ile akşam yemeği geçiştirildiğinden gece acıkıyor insan..

Ve eğer yolunuz olurda Rock’nRolla’ya düşerse size görselde de paylaştığım bu güzel mönüyü denemeyi es geçmeyin derim. Fiyat konusunda ise oldukça uygun olan bir bar burası. Yani şöyle söyleyebilirim İstanbul gibi bir yerde bu kadar uyguna içecek sanırım başka bir yerde bulamazdım(tamam bulurdum belki ama işte burası da uygun fiyatlı.. ! )

 

 

Asıl günümüze geçecek olursak eğer biraz talihsiz bir gündü diyebilirim tabi belki de benim biraz sallanarak hazırlanmamda etkili olabilir.. Saçımı yaparken bilin bakalım ne oldu? Elektrikler kesildi.. Beklemektense saçımı tekrar yıkayıp hazırlanıp evden çıkmak daha mantıklı geldi ve de o şekilde yaptık. Sonrasında mall of istanbul’a gitmek için yola çıktık ve bilin bakalım buraya asıl gitme amacımız neydi ?? Bilmiyorum biliyor musunuz daha öncesinde duydunuz mu ? Miniso diye bir mağaza var, Japon mallarını satan bir mağaza.. Çok merak ettiğim bir yer olduğu için İstanbul’daki ilk günümü burada geçirmek istedim .. (aslında biraz açık sözlü olmam gerekirse saçımı yapamadığım için fotoğraf çekilmek zorunda kalmayacağım mekanlardan biriydi avmler bende şansımı o yönde kullandım.. ) Miniso hakkında biraz konuşmam gerekirse Asya bölgesinde yapılan bir çok eşyaya karşı önyargı olsa dahi benim bayıldığım bir mağaza oldu kendisi. İçerisinde aklınıza gelecek her şeyi bulabileceğiniz sevimli ve bir o kadar da uygun ürünlere sahip.. Göz atmanızı tavsiye ederim 🙂

Uğradığımız diğer bir nokta ise Florya sahiliydi.. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Florya sahilinde İstanbul’a önceki gelişimde günbatımına karşı yemek yemişliğim olduğu için size özellikle günbatımında gitmenizi tavsiye edeceğim. Bu sefer hava karardıktan sonra gittik ancak yine de Atatürk Havaalanına iniş yapan uçakları seyretmek inanılmaz bir duygu.(Tamam belki de ben biraz fazla kapıldım izlemeye ama yine de tavsiye ederim gidin ve izleyin fırsatınız olursa..)

Son olarak ise Aqua Florya’da gece seanslarından biriyle sinemaya girme kararı alıp film arasında uykumuza yenik düşerek eve gitme kararı aldık. Ve İlk günün sonuna geldik..

Size bir sonraki günlerde İstanbul’da gezilecek çok çok güzel yerleri anlatmaya devam edeceğim. Bir sonraki İstanbul yazımda görüşmek üzere. Sizlerde gittiğiniz güzel yerleri yorum olarak bırakabilirsiniz. Kendinize cici bakın.!! Şimdilik hoşçakalın!!

MrvsDaily.

09.10.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir