Gezi

Karaköy’de Nezih Mekanlardan | MUHİT

3 Şubat 2018

Daha önce çok fazla mekan gördüm çok fazla yerde yemek yedim bir çok yerde yediğim yemeği beğenmedim ve yarım bıraktım.. Ama Karaköy’de bulunan Muhit ismindeki bu mekan kadar alakalı ve nazik mekan ile ilk kez karşılaştım..

İstanbul’da bir kış gecesi gidilebilecek en başarılı yerlerden biri aslında Karaköy.. Neden böyle diyorum?? Çünkü hem açık havada oturup hem de üşümemek isteyen biri olarak böyle bir mekan bulmak her zaman mümkün olamıyor biliyorum.. Ancak Karaköy sokaklarında bulunan yerlerin hepsinde ısıtıcı var ama asıl bomba bir çoğunda da bildiğiniz ateş yakıyorlar kömür ile ve bu ateş sizin tam dibinizde yanıyor..

Hem akşam yemeği için hemde sonrasında oturmak zaman geçirmek için gittiğimiz Karaköy’de yemek yiyebilmek amacıyla oturduğumuz Muhit ismindeki mekan o kadar salaş ve o kadar güzel bir yerdi kii.. Ton balıklı salatasını söyledikten sonra çok kısa bir süre içinde servis edildi ve maalesef ki ben içerisinde bulunan bir kaç şey yüzünden(deniz börülcesi vb.) salatayı çok fazla sevemedim. Ton balıklarını yedim ve gerisini yiyemedim. Yaklaşık 1 saat zaman geçirdiğimiz mekanda kasaya gittiğimiz zaman tam olarak şu şekilde bir davranışla karşılaştım “Salatanın ücretini almayalım hanımefendi sanıyorum ki salatayı beğenmedi..” ben yok olmaz öyle şey desem de işletme sahibi(sanıyorum ki öyle) salatanın ücretini kesmedi.. Şimdi diyebilirsiniz ne var bunda bir çok yer yapar.. Ben bir çok yerin böyle bir şey yaptığını düşünmüyorum(en azından şikayette bulunulmadan böyle bir şey yapıldığını düşünmüyorum.).

Bazı anlar vardır ya insanın “gerçekten böyle insanlarda var” dediği(diyebildiği). Belki de o gün yediğim salatanın ücretini ödemek o kadar da sıkıntı bir durum değildi benim açımdan ancak bu kadar kibar bir davranışla karşılaşmak bana tam olarak bu hissiyatı yaşattı. Ve o gün o mekandan kesinlikle bu mekanla alakalı bir paylaşım yapmam ve birilerine böyle nezih ve kibar bir mekanın Karaköy/İstanbul’da bulunduğunu duyurmam gerekiyor diye çıktım..

Umarım bir gün yolunuz Karaköy’e düşer ve sizde Muhit’e uğrar en azından bir çay dahi olsa içersiniz. Eğer bu yazıyı okuduktan sonra giderseniz kesinlikle bu yazıdan da söz edin..

Ayrıca maalesef ki orada bir fotoğraf çekimi yapmadığım için internet üzerinden bulduğum fotoğraflardan ikisini de sizlerle paylaşmak istedim. Tabiki de gördüğüm fotoğrafların içinden kedili olan fotoğraf gönlümü çaldı.. Onuda şuraya bırakmak istiyorum.

Umarım yazım içinizi biraz olsun ısıtabilmiştir. Kendinize iyi bakın şimdilik hoşçakalın!!

İnstagram için Mrvsdailyy

Twitter için MervAtk

 

MrvsDaily.

03.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir