Makyaj/Make Up | Öneri

Loreal Paradise Maskara İncelemesi

6 Ekim 2018

Loreal yapmış yapacağını! Bu yazıda sizin için incelemeye aldığım ürün tabii ki de makyaj denildiği zaman aklıma ilk gelen şey MASKARA!

İnceleme yazılarında en çok dikkat ettiğim konu, gerçeklikten uzak görüntüleri sizlere yansıtmamak ve en önemlisi de ürünü olan artı ya da eksi tüm yönleriyle size sunmak. Öncelikle bir maskaradan ne beklediğimi kısaca sizlere söylemek istiyorum. Kirpiklerimin uzaması ve aynı zamanda da kirpiklerimin hacminin artması. Bir çok maskara deneyimlemiş biri olarak, bu sektörde her iki özelliği bir arada sunan ne yazık ki çok az maskara var diyebilirim. Canım ablamın önerisiyle son zamanlarda oldukça popüler olan bu maskarayı bir hafta önce aldım ve bu bir hafta içerisinde deneyimleyerek artılarını ve eksilerini gözlemledim. Sırrrff yeni alacaklara ya da almak isteyip aklında soru işareti olanlara faydası dokunacak bir içerik üretebilmek için. Öncelikle sizlere bir fiyat bilgilendirmesinde bulunmak istiyorum indirimden 40 liraya aldım. indirimsiz fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 70-80 lira arasındaydı. Hadi şimdi özellikleri hakkında biraz konuşalım 🙂

Etkisi: Loreal Paradise Maskara’nın vaadleri kısaca şu şekilde; göz alıcı hacim, nefes kesen uzun görünümlü kirpikler ve kolay ve keyifli uygulama. Fırçası kıl şeklinde ve uygulaması oldukça kolay. Vaadleri arasında yer alan hacim verme ve uzun görünüm kesinlikle doğru uygulama sonucunda elde ediliyor. Etkisini fotoğrafta da görebileceğiniz üzere birinci kat uygulamasında dahil gözle görülür bir uzunluk ve hacim söz konusu. Ama bana sorarsanız kullandığınız maskara hangi marka olursa olsun doğru sonuç için ikinci kat uygulamasını da yapmalısınız. Kaldı ki sonuç gözler önünde.. bkz:fotoğraf

Kalıcılık: Bir haftalık kullanımım içerisinde, gün boyu hacmini koruduğunu aynı zamanda da pul pul dökülme sorununun da olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Akma: Biliyorsunuz ki aslında göz ve çevresine uygulanın ürünlerin akması büyük oranda cilt tipiyle alakalı bir durum. Loreal Paradise Maskara benim kirpiklerimde akma ve benzeri sorunları oluşturmadı ancak sizlere bunun garantisini veremem çünkü cilt tipiniz aşırı yağlı bir yapıda ise ya da kullandığınız her maskarada akma sorunu yaşıyorsanız, bu maskaranın benim kirpiklerimde akma yapmamış olması sizlerde de aynı etkiyi kesinlikle verecek olmasını maalesef göstermez.

Kirpikleri Yapıştırıyor mu? Genellikle kıl fırçalı maskaralar benim kirpiklerimi birinci katta olmasa da ikinci katta yapıştırabiliyor ancak bu maskarada ben böyle bir sorunla karşılaşmadım üstüne oldukça güzel sonuçlar aldım. Özellikle dikkat ettiğim nokta ikinci kat uygulamasıydı ve bu uygulama sonucunda kirpiklerim hacim kazanırken tek tek ayrılmış ve çok hoş bir görünüm elde etmiştim. bkz:fotoğraf

Temizlik: Bilmiyorum daha öncesinde yazılarımı okuyor muydunuz? Uzun süredir kullandığım tek makyaj temizleme suyu Garnier markasının micellar suları, bu bilgiyi veriyorum çünkü maskara temizliğinde kullandığınız temizleme suyuna göre bile sonuçta farklılık görebilirsiniz. Ben gayet kolay bir şekilde etrafa bulaşma yapmadan maskarayı kirpiklerimden çıkarabiliyorum.

Fiyat Performans Değerlendirmesi: Yazımın başında fiyatına yer vermiştim. Bu fiyatların son zamanlarda kur farkıyla alakalı olduğunu da göz önünde bulundurarak ve indirimde alacağınızı göz önünde tutarak, fiyat ve performans açısından oldukça başarılı bulduğumu söylemem gerekiyor. Yani loreal Paradise Maskara, son zamanlardaki popülerliğini de sonuna kadar hak ediyor diyebiliriz!

Yazımın sonuna yavaştan gelmiş bulunmaktayız ancak size şunu söylemek istiyorum, favori maskara kategorisinde ayırdığım maskaraların sayısı oldukça çoğalıyor bu gidişle aralarında değerlendirme yapıp top 3 kategorisi oluşturacağım. Eğer sizde isterseniz böyle bir yazı paylaşımında bulunabilirim. Yorum olarak fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıcaaaa maskara denildiği zaman lütfen artık aklınıza ben gelebilir miyim ???? Çünkü gerçekten olmazsa olmazım oldu çıktı makyaj konusunda ve bu kadar maskara inceleme yazısına bu ünvanı hak ediyor olmalıyım..

Kendinize cici bakın !! 🙂

Beni instagramdan da şuracığa tıklayarak takibe alabilirsiniz.

Merve ATİK.

MrvsDaily.

06.10.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir