Genel

L’Oreal Paris Şeker Peelingleri İncelemesi

9 Eylül 2019

L’Oreal Paris markasının şeker peelinglerini eminim bu zamana kadar çok duydunuz. Hatta bir çoğunuz belki de çoktan deneyimlediniz. Bense daha yeni inceleme yazısını paylaşacağım ama belki yeni almayı düşünenlere bir yol gösteririm umuduyla yazmaya başladım bu yazıyı. L’Oreal Paris Şeker Peeling serisi size 3 farklı peeling sunuyor. Ve hepsinin ortak yanı üç farklı şeker(sarı, beyaz, esmer) içeriyor olması. Ne farkı var birbirinden, her biri ne işe yarıyor birazdan anlatacağım ancak öncesinde söylemek istediklerim var. Peeling neden yapılır? eminim bir çoğunuz biliyor. Ciltteki ölü deriyi atarak cildi temizlemek aslında peeling yapmanın amacı. Kimi peelingler temizleme vaadi verirken kimisi siyah noktalara son! diyerek ününü oluşturuyor. Ama bu yazıda her açıdan gerçekçi bir şekilde inceleme yapacağım. Her yazımda olduğu gibi gelin başlayalım 🙂

L’Oreal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi

L’Oreal Paris kivi çekirdekleri içeren bu peeling, serideki diğer iki peelinge oranla daha az granül içermesinden dolayı ciltte aşırı bir soyma işlemi gerçekleştirmiyor. Bu yüzden hassas cilt tipine sahip kişilerin serideki loreal paris şeker peelingi kivi ‘yi tereddüt etmeden tercih edebileceği bir ürün olduğu söylenebilir. Bunun yanında peeling sonrası, cildi temizledikten sonra, hafif yapışkanlık veren his oluşması eksi yanı olsa da nemlendirme açısından oldukça başarılı bir ürün. Son olarak siyah noktalar üzerinde harika bir etkisi olduğunu söyleyemeyeceğim ama cildi temizleme ve nemlendirme konusunda geçer puan alır!

L’Oreal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi

Serinin diğer iki peelingine oranla loreal paris şeker peelingi ışıltı canlandırıcı, oldukça fazla partiküle sahip bir ürün. Bunun sebebi sanıyorum ki pürüzleri yok etmeyi vaat etmesi. Işıltı canlandırıcı şeker peelingi üç şeker(Beyaz, sarı, esmer) dışında üzüm çekirdeği özü de içeriyor. Peeling işlemini gayet başarılı bir şekilde yerine getirse de, karma ve yağlı cilt tipine sahip kişiler için oldukça yoğun bir kıvama sahip olduğunu ve kullanıldığında yağlanmayı arttıracak yönde etki yapabileceğini söylemeden geçemeyeceğim. Yine de özel günlerinizde yapacağınız ağır ten makyajlarının güzel ve pürüzsüz durmasını istiyorsanız kullanabileceğiniz bir ürün.

L’Oreal Paris Besleyici Şeker Peelingi

Bu peeling şeker içerikleri dışında kakao yağı da içeriyor. Diğer iki peelinge oranla kıvamı daha yoğun olduğundan dolayı çok az miktarı oldukça yeterli oluyor. Özellikle cildiniz çok kuruysa bu peelinge bayılacaksınız. Ya da cildinizi kuru hissettiğiniz anlarda kurtarıcınız olabilecek bir peeling.

Bu üç peeling de %100 doğal şeker içeriyor. Aynı zamanda loreal paris şeker peeling kullanımı için de, peeling öncesi cildinizin temiz olmasına kesinlikle önem vermelisiniz. Bu üç peeling kuru cilde uygulanıyor ve sonrasında ılık suyla durularken dairesel hareketlerle temizleniyor. İçerisindeki şeker ılık su ile çözündüğünden oldukça nazil bir temizleme sağlıyor. Kullanıcı yorumlarına, gelecek olursak cildi kuru olan kişiler oldukça severek kullanmışlar ve ciltlerindeki kurulukları azalttığı yönünde yorumlar bırakmışlar ancak iş siyah noktalara gelince maalesef çoğunlukta olan yorum azaltmadığı yönünde. Aynı zamanda bazı kullanıcıların da ürünlerin çok yağlı olması ve şeker içermesinden dolayı cilde sürekli uygulanması sonucunda kıllanma ve yağlanma oluşturduğuna yönelik yorumlar bıraktığını gördüm. Sizin yorumunuz ne?

Öne çıkan görselde kullandığım fotoğrafı makyaj.com’dan aldım.

Only registered users can comment.

  1. Sanırım benim için en uygunu sonda bahsettiğiniz besleyici şeker peelingi. Bunu denemek istiyorum.
    Teşekkürler faydalı görüşleriniz için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir