Makyaj/Make Up

MAC Dudak Kalemi Muadili ve İncelemesi

11 Eylül 2019

Mac markasına ait ürünlerin bir çoğunu oldukça severek kullanıyorum. Ee durum böyle olunca size de inceleme yazısı yazmadan edemiyorum. Yine uzun zamandır kullandığım bir ürünle karşınızdayım. Ama bu sefer sadece incelemesini yapmayacağım. Muadili ile geldim! Ben mac dudak kalemi soar rengi ile tanıdım ve bugün neredeyse birebir aynı olan bir başka muadilini de size yazının sonlarına doğru göstereceğim. Ama önce gelin biraz mac dudak kalemini inceleyelim.

Renk Skalası

En önemli konulardan biri! Mac dudak kalemleri 43 farklı renk tonuyla karşılıyor bizi. Hangi rengi ararsanız var. Aklınızda bir renk yoksa da mağazalara gidip deneyerek kendinize en uygun gelen kalemi seçebilirsiniz. Yazının başında da dediğim gibi bende ki mac dudak kalemi soar renginde.

Kalıcı mı?

Kalıcılık konusunda oldukça başarılı buluyorum ancak benim bu dudak kalemini genel uygulayışımı da anlatmak istiyorum. Kullandığım ruja yakın dudak kalemini dudağımın tüm hepsine uyguladıktan sonra ruj uygulaması yapıyorum ve böylece ruj 2 saat kalıcıysa 4 saat kalıcılığa yükseliyor. Sadece dudak kalemi için bir yorum yapmam gerekirse de  dudağa sürüldükten sonra çok güzel sabitleniyor ve uzun süre kalıcılığını koruyor. Ancak bulaşma yapmıyor demeyeceğim. Yemek yediğiniz ya da bir şeyler içtiğiniz takdirde bulaşacaktır ve normalinden daha hızlı çıkacaktır.

Mac dudak kalemlerinin yapısı nasıl?

Yapıları oldukça kolay sürüme uygun yumuşaklıkta. Dudağa sürerken kesinlikle tahriş etme gibi bir sorunu yok. Ve uygulama sonucunda görünüm mat. Mat olmasına rağmen dudağı kurutmuyor ki benim dudaklarım oldukça kurudur buna rağmen böyle bir sorun yaşamadım.

Fiyat performans değerlendirmesi

Gelelim en önemli noktalardan birine! Ben aldığımda 60-70 lira civarındaydı yaklaşık 1.5 yıl önce falan. Ama şimdi baktığımda şok oldum! 95 lira olmuş. Evet yanlış duymadınız 95 lira! Şimdi sakin kalıp objektif bir şekilde yorumlamam gerekiyor. Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum kalemin yarısı bile bitmedi. Ve en sık kullandığım kalem ve bir buçuk yıl içinde yapısını bozmadı. Dolayısıyla yapısını da beğendiğim için 1 yıl bile kullanacak olsam aslında o kadar da pahalı bir ürün değil. Maalesef günümüzde kur oldukça yüksek olduğu için fiyatlar böyle yapacak hiç bir şey yok!  İşte ben de sırf bu yüzden muadil bir ürün aradım ve buldum!

Muadili

Merakla beklediğiniz yere geldik. Mac dudak kalemlerinin muadili olarak NYX markasının dudak kalemleri gösteriliyor. Ve fiyat olarak yarısından bile daha uyguna geliyor NYX kalemler.-40 lira civarı- Bende ki rengi soardı ve görselde soar rengine muadil bir NYX kalem görüyorsunuz. Tıpkısının aynısı resmen. Performans konusunda da oldukça başarılı bulunan bir kalem NYX dudak kalemleri.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir