Makyaj/Make Up

MAC Face&Body Fondöten İncelemesi

28 Ağustos 2019

Selam! Bugün sonunda MAC Face&Body incelemesini yazmaya karar verdim. Aylarca hatta bir seneden daha uzun bir süre deneyimledikten sonra sanırım çok başarılı bir inceleme yazısı olacak. Şimdiden yüzümde duruşunu gösteremediğim için üzgün olduğumu belirterek özrümü de diliyorum. Ancak sizi görselsiz bırakmayacağım, araştırma yaparken mac fondöten kullananlar arasından Görkem Karman’ın da bu fondöteni incelediği bir yazıya denk geldim onun linkini yazının sonuna bırakacağım içerisinde oldukça güzel fotoğraflar var. O yazıda hem fondötenin yapısını hem de ciltte duruşunu göreceksiniz. Konuyu uzatmadan başlıyorum incelemeye.

MAC Face&Body Fondötenin Yapısı Nasıl?

MAC Face&Body, likit bir ürün. Aşırı akışkan ve uygulaması kimine göre kolay kimine göre zor olan bir fondöten. Benim düşüncelerim ise kesinlikle kolay olduğu yönünde. Bir kere likit olmayan diğer fondötenler gibi anında sabitlenip sonrasında dağıtamama problemini yaşamıyorsunuz. Ben uygularken direkt yüzümün belirli bölgelerine pıt pıt koyuyorum sonra ya bir fırça ya da sünger yardımıyla dağıtıyorum. Ben fondöten uygulaması yaparken genelde sünger kullanmayı seviyorum. Burada size maalesef kötü bir yandan bahsetmeden geçemeyeceğim, aşırı sıvı bir ürün olduğu için maalesef süngerli uygulamalarda fondötenin neredeyse yarısını sünger emiyor. Ancak siz fırçayla da uygulayabilirsiniz.

Mat Bitişli Mi?

HAYIR. Kesinlikle hayır! Oldukça aydınlık bir görünüm oluşturan ve de oldukça ıslak görünen bir fondöten. Sürdüğünüzde cildinizin parladığını göreceksiniz. Dolayısıyla sabitlemek ve aşırı parlak görünümü almak için bence fondöteni sürdükten sonra üzerinden transparan bir pudra geçmek gerekiyor.

MAC Face&Body Fondöten Hangi Cilt Tipleri İçin Daha Uygun?

Öncelikle tamamen kendi yorumlarım olduğunu unutmamanızı rica ediyorum. Benim cilt tipim karma. T bölgem yağlanmaya müsait, ancak diğer yerler kuruyup pul pul görünebiliyor. Benim 1 yıldan uzun süregelen deneyimlemem sonucunda yegane vardığım nokta kesinlikle cildin durumunu eşitlediği yönünde. Yani MAC face&body fondöteni uyguladıktan sonra cildim ne çok yağlandı diyebilirim ne de pul pul göründü. Ancak aşırı yağlanmaya yatkın bir cildiniz varsa bir tester alın ve deneyimleyin derim. Deneyin diyorum çünkü benim T bölgem de yağlanmaya aşırı müsait ancak uygulama sonrası aşırı yağlanma yaptığını görmedim. Aynı zamanda kuru bölgeleri de oldukça iyi nemlendirip güzel bir görünüm elde etmemizi sağlıyor.

Kalıcı Bir Fondöten mi?

MAC Face&Body fondöten’i yüzünüze uyguladıktan sonra eğer ki pudra ile sabitlerseniz uzun bir süre(5-6 saat) kalıcılığını koruyacaktır. Bu süreden sonrada uçup kaybolmuyor merak etmeyin sadece etkisi azalıyor bir tık.

Kapatıcılığı Ne Seviyede?

Kapatıcı bir fondöten diyemem. Kat kat uygulama ile bir tık kapatıcılık elde edebiliyorsunuz ancak yine de eğer istediğiniz full kapatıcılıksa yanlış sularda yüzdüğünüzü söylemem gerek. Bu fondöten bana daha çok; ” Ben fondöten sürdüm ve harika görünüyorum, çok frash bir görünümüm var cildim bebek gibi görünüyor.” hissini yaşatan bir fondöten gibi geliyor.

MAC Face&Body Renk Skalası

Oldukça geniş bir renk skalasına sahip. Hem sarı alt tonlu hem de pembe alt tonlu renklere sahip. Renklerine de online satış sitesinden(Aşağıya bırakıyorum) bakabilirsiniz. Ancak gidip mağazalarında denemenizi tavsiye ederim!

Fiyat Performans Oranı

Bu konu kişiden kişiye göre değişecek bir konu ancak bana sorarsanız aldığınızda uzun süreli bir kullanım imkanı sağlayan makyaj ürünleri için verdiğiniz 100-200 lira size batmamalı. Sonuçta biz bu ürünleri cildimize sürüyoruz içeriğinin de iyi olmasını isteriz ee hal böyle olunca fiyatlar da otomatik olarak yükseliyor. Bu konuda yapılacak hiçbir şey yok. Ancak verilen paraya kesinlikle değen bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Güncel fiyatları için de bir link bırakacağım aşağıya.

Yazımın sonuna gelirken son yorumlarımı da yapıyorum. Kesinlikle MAC Face&Body fondöten, benim aldığım günden beri başka fondöten arayışına girmediğim(çünkü asıl istediğim şey full kapatıcılık değil, çok sık fondöten kullanan biri de değilim. Dolayısıyla bana yetiyor.) oldukça severek hatta çok severek kullandığım bir fondöten. Eğer yukarıda anlattıklarım sizin de hoşunuza gittiyse mutlaka MAC face&body fondötene bir şans verin derim.

Görkem Karman’ın İnceleme yazısına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

MAC face&body online satış ve güncel fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

Only registered users can comment.

 1. Bu fondotenin metnini daha önce bir çok kişiden duydum çoğunluk iyi yönde az bir kısım memnun değil.
  Anlattıklarınız beni oldukça tatmin etti ve dediğiniz gibi cildimiz değerli bunun için bahsetmiş olduğunuz fiyat çokta afaki değil diye düşünüyorum.
  İlk fırsatta alıp deneyeceğim.
  Teşekkürler

 2. MAC fondötenlerinin bence gelmiş geçmiş en kaliteli, en güzel fondöteni. O kadar güzel duruyor ki ciltte. Tam bir yaz fondöteni. Studio Fix mi Face&Body mi deseler kesinlikle Face&Body derim. Parlaksı ve yeni moda olan ıslak makyajların en aranan fondöteni.
  Sizden Studio Fix incelemesi de beklerim. Teşekkürler Merve Hanım.

 3. kesinlikle ve kesinlikle top one seviyedeki fondöten benim için. Yazdıkların o kadar doğru ki . bilmeyenler için acayip aydınlatıcı bir yazı olmuş. ürün kalitesine göre ve bitiş süresine göre fiyatı çok da değil. bence herkes kullanmalı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir