Makyaj/Make Up

Mac Studio Fix Fondöten İncelemesi

3 Eylül 2019

Selam! Mac markasının face&body fondötenini incelediğim yazıdan sonra Studio Fix incelemesi de istenmişti ve şimdi bu inceleme yazısı karşınızda. Yaklaşık 1 buçuk yıl önce MAC face&body fondöteni almaya gittiğim zaman mağazada Mac studio fix fondötenlerle alakalı yanlış hatırlamıyorsam bir indirim vardı. Görevli bayan özellikle bir kaç defa sordu almak isteyip istemediğimi hatta en sonunda testerını verip denememi söylemişti. O sıra face&body ile aşk yaşadığım için gözüm pek görmemişti. Ancak sonra mac studio fix fondöten deneme boyu bir düğün hazırlığı sırasında elime gelince deneyimleme şansını yakalamıştım şimdi de merak edenler için kısa bir inceleme yazısı yazmak istedim.

MAC Studio Fix Fondötenin Yapısı Nasıl?

Face&body kadar likit olmamakla beraber yine oldukça sıvı bir ürün. Yapısını net bir cümleyle dile getiremesem de yüzünüze sürdüğünüz zaman satenimsi bir his oluşuyor. Çok pudramsı olmasa da içerisinde pudramsı bir his de mevcut. Ama dediğim gibi satenimsi bir görünüm oluşturuyor hafif ışıltılarda var bence.

Mat Bitişli mi?

Tam mat diyemeyiz. Ancak face&body kadar da ıslak bir görünümü yok. Hatta bir tüyo mat olmasını istiyorsanız üzerinden transparan bir pudra ile geçebilirsiniz. Bebeksi bir cilde kavuşuyorsunuz ve kalıcılık otomatik olarak bir kaç saat daha artıyor.

MAC Studio Fix Fondöten Hangi Cilt Tipleri için Daha Uygun?

Açıkcası bu konuda sadece yaptığım araştırmalar kadar bilgiliyim. Kendi cildim için konuşmam gerekirse karma hatta zaman zaman yağlıya yakın bir cildim var ve ben oldukça rahat bir şekilde kullandım bu fondöteni. Ancak internette yazılanlara baktığımda ise karma cilde sahip olup memnun olmayan bir çok kişi var. Hatta yeri gelmişken şuna da değinmek istiyorum; gördüğüm bazı yorumlarda mac studio fix fondötenin sivilce yaptığı da yazılmış. Aslında bana sorarsanız fondötenin sivilce yapması için cilt temizliğinin iyi yapılmamış olması lazım. Siz yine de tester alıp denemeden satın almayın derim. Sonra bak övdün o kadar, aldık yüzümüzde sivilce yaptı dersiniz hiiiç karışmam! 🙂 Ayrıca şu konuda da uyarayım, aşırı kimyasal kokan bir fondöten. Neden bu şekilde kokuyor inanın hiç bir fikrim yok.

Kapatıcılığı Ne Seviyede?

Mac markası Studio Fix fondöten için orta kapatıcı dese bile ben katılmıyorum. Bu fondöten benim cildimdeki bütün kızarıklıkları, renk eşitsizliklerini, kusurları kısacası her şeyi harika bir şekilde kapattı. Dolayısıyla bence kesinlikle baya baya kapatıcı bir fondöten. Düğüncüleri kurtaracak bir fondöten kesinlikle.

MAC Studio Fix Fondöten Renk Sklası

Mac Studio fix fondöten renkleri sanırım aradığınız tonu bulmaya uygun bir skalaya sahip. 64 farklı renk skalasına sahip. Evet yanlış duymadınız 64 farklı renk var bu seride. Bana sorarsanız bu skalada da bulamazsanız kendinize uygun rengi başka hiç bir yerde bulamazsınız. Mesela benim rengim NW13tü. Gidin bir bakın derim.

Fiyat Performans Oranı

Yine kişiden kişiye değişecek bir konuya geldik. Gelelim mac studio fix fondöten fiyatı ne kadar? Bu kapatıcılıkta ve bu kalıcılıktaki bir fondöten için bence verilebilir bir fiyata sahip. Güncel fiyatı, 219 lira. Ancak benim asıl değinmek istediğim nokta 3-4 sene önce 90-100 lira bandında olan bir fondöten şu an tam 219 lira. Gerçekten kozmetik fiyatları uçmuş!!!!! Ama sonuç olarak fiyatına oranla performansı da iyi bir ürün.

Umuyorum yararlı bir yazı olmuştur. Mac Face&body inceleme yazım için tam olarak buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca incelememi istediğiniz ürün varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Only registered users can comment.

  1. Ben bu ürünün testerını denedim. Ancak söylemeliyim ki çok hoşuma gitmedi. Bence mat duruşlu bir ürün yani face and body favorimden sonra bana öyle geldi. Ben ıslak görünüm sevdiğim için. onun haricinde dediğin gibi kapatıcılığı daha iyi olan bir fondöten. ama yine de face and body derimmm 🙂

    1. Face&body herkesin favorilerinden bence 🙂 Ama kapatıcılık konusunda kesinlikle yetersiz kalıyor o esnada da bu tarz daha kapatıcı fondötenler kullanılabilir 🙂 bir tüyo eğer ıslak görünüm ve kapatıcılık bir arada isteniyorsa ve kapatıcı olan fondöteniniz matsa aydınlatıcılar çok iş görüyorr 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir