Makyaj/Make Up

Makyaj Yapmaya Nasıl Başladım? | Misafir Yazar

8 Temmuz 2018

Merhaba!! Uzun zamandır buralarda paylaşım yapamıyorum farkındayım aksattım.. Malum sınav hazırlıkları falan. Bende durumlar yaz olsa bile ders çalışmaya devam gerçekten artık sanıyorum ki yıldım. Gerçekten yıldım! Ama bugün sizlere yakın arkadaşımın makyaja nasıl ve neden başladığı hakkında yazdığı kısa yazıyı paylaşmak istiyorum.. Yakın bir zamanda kendimde bu tarz bir yazı yazmak istiyorum. İsim beyan etmemi istemediği için kendisine RenkliLady  diyorum kendisi misafir yazarlık teklifimi kabul ederek bu satırları bıraktı ve ben de şimdi  sizleri RenkliLady’nin satırlarıyla baş başa bırakıyorum. Yakın zamanda güzel yazılarda buluşmak dileklerimle. Unutmadan sizlerde aşağıya yorum olarak nasıl ve neden makyaja başladığınızı yazarsanız çoook mutlu olurum. Keyifli okumalar..

Kendimi tanıdığım kadarıyla kıpır kıpır, enerji dolu, yerinde duramayan biriyim. 🙂 Böyle birinin, üniversite için okumaya gittiği şehrin Bayburt oluşu büyük ihtimalle kaderin bir cilvesiydi. Bayburt, capsleriyle bizi güldürmeyi başaran şehir ama benim yüzümü dört yıllık üniversite sürecimde pek güldüremedi. Tahmin ettiğiniz gibi Bayburt’ta sıkılıyordum, üzülüyordum. Kendiliğinden sağlıksız bir şekilde kilo vermiştim. Denediğim giysilerin içinde yüzüyordum. Aynaya baktığımda solgun bir yüz ve çökmüş bir çift göz görüyordum. Solgunluğumu canım isterse bir ruj ve bir rimelle kapatmaya çalışıyordum. Sanırım artık, aynaya baktığımda mutlu olmak istiyordum.
İnsan ister istemez bir şeylere alışıyor. Ben de şehre ve ev arkadaşlarıma alışmıştım. Ayrıca yemek yemeyi de artık unutmuyordum. Her neyse makyaja gelelim. 🙂 Tam olarak nasıl tanıştım? Ev arkadaşlarımdan biri sayesinde. Kız gerçekten makyaj yapmayı çok seviyordu. Kendisiyle kalmayıp evden birini yakalıyor ve makyaja başlıyordu. 🙂 Gerçekten severek yapıyordu.
Eğlenceli sohbetler ettiğimiz, kahkahaların, makyaj önerilerinin havada uçuştuğu bir an oluyordu makyaj faslımız. Eğlenirken de makyajı öğreniyordum. O kadar malzemenin ne işe yaradığını çözüyordum. 🙂
Arkadaşımın önerisiyle ben de birkaç makyaj malzemesi aldım. Dilediğim gibi renklerle oynadım, öğrendiklerimi uyguladım, eğlendim. Şu an üniversiteyi bitirdim ve makyaj yaparken hâlâ eğleniyorum. 🙂

 

MrvsDaily.

Misafir Yazar: RenkliLady

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir