Makyaj/Make Up

Maybelline | Instant Age Rewind – Kapatıcı | İnceleme

28 Mart 2018

Üzerine çok şey yazılıp çizilen bir kapatıcı ile geldim bu defa.. Kimi çok beğendi, kimi hiç memnun kalmadı, kimi ucundaki aplikatöre kafayı taktı çıkardı attı(ilk tüpümde bu hatayı bende yaptım..). Eksisiyle artısıyla tekrardan bir inceleme yazısına başlıyorum..

Etkisi: Öncelikle etkisi hakkında konuşmak istiyorum. Üründen maksimum seviyede etki almak istiyorsanız ürünün başlığını kesinlikle söküp atmamalısınız.. Üst düzey bir kapatıcı değil ancak azdan ortaya doğru bir kapatıcılık sağlıyor ve de günlük hayatta kurtarıcı bir ürün oluyor kendisi..

Kalıcılık: Gün içerisinde maalesef ki etkisi azalıyor ancak sizi yaklaşık 8-9 saat idare edebilecek bir ürün.

Fiyat Performans Karşılaştırması: Fiyatı indirimsiz 30-40 civarında diye hatırlıyorum ancak indirim dönemlerinde 18-20 liraya kadar düşüyor ben de bu dönemlerde almayı tercih ediyorum. Ve de indirimli fiyatına oranla başarılı bir ürün demek mümkün.

Çizgilere Doluyor mu ? Bu sorunun cevabı sanıyorum ki bütün kapatıcılar için evettir ama bunun bir derecesi vardır. Bu üründe benim cildim için konuşmam gerekirse çizgilere dolma en az seviyede. Gün içerisinde de çizgilere dolma ciddi anlamda az bende bunu bir peçete ile hemen ortadan kaldırıyorum..

Aplikatörü hakkında: Sanıyorum ki bu konunun üzerine bir çok kişi  konuştu. Herkes aplikatörünün çok fazla ürün emdiğini ve de hijyenik olmadığını söyledi ve bende bunun doğrultusunda ilk tüpümde aplikatörü çıkardım evet ürün daha uzun gitmeye başladı ancak üründen aldığım kapatıcılık verimini maalesef ki aplikatörsüz bir şekilde alamadım. Hijyene gelecek olursak eğer bu tarz ürünler kişisel ürünler olduğundan dolayı sizlerde eğer ki temiz cildinize ve sadece kendi kullanımınızda tuttuğunuz sürece bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Son Yorumlar: Piyasada oldukça çok kapatıcı üreten marka bulunmakta. Kimisi oldukça pahalı kimisi oldukça ucuz.. Ucuz olanlar, içerisinde ne olduğu hakkında kuşku uyandırırken pahalı olanlar da maalesef maddi açıdan düşünmemize sebep oluyor.. Bu ürün ise ne çok uygun ne de devasa bir fiyata sahip değil.. Ve de etrafta bu ürünü oldukça sevenler de bulunduğu göz önünde tutulursa.. alınabilecek ve de tavsiye edilebilecek bir ürün..

Şunu unutmayın ki bu tarz cilt gözeneklerini kapatan her ürün ne kadar sağlığa zararı yok denilse de gözenekleri tıkadığı için maalesef ki az da olsa zarar vermekte. Bu yüzden mümkün olduğunca bu tarz ürünleri minimum süreler içerisinde kullanmalı ve de gün sonunda ciltten tamamen temizlenmeli.

Bu ürün hakkında bu yazıda sizlere anlatmak istediklerim bunlardı. Umuyorum ki bu ürünle alakalı aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir. Herhangi bir sorunuz olursa bir şekilde bana ulaşabilir ya da aşağıya yorum bırakabilirsiniz.. Kendinize cici bakın 🙂

Instagram için tık tık..

MrvsDaily.

28.03.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir