Makyaj/Make Up

Nyx Powder Puff Lippie Ruj İncelemesi

31 Ağustos 2019

Nyx ruj önerileri ile yine buradayım! Nyx ruj denildiği zaman akla ilk gelen rujlardan biri kesinlikle Powder Puff Lippie! Mat rujları seviyorsunuz ama kuruluk veren hissiyatı sevmiyorsanız Nyx Powder Puff Lippie ruj kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan. Belirgin ve keskin ruj uygulamalarından ziyade, köşeleri yumuşak bir tık daha doğal uygulamalar konusunda oldukça başarılı bir ürün. Bana sorarsanız da, makyajda belirgin köşelerden ziyade yumuşak geçişler her zaman daha iyidir. Nyx Powder Puff Lippie, ucunda bulunan sünger aplikatörü sayesinde bu yumuşak geçişi sağlıyor. Hijyen açısından negatif bir durum söz konusu olsa da ürünü denediğiniz zaman bu negatif etkiyi kesinlikle göz ardı edebilirsiniz diye düşünüyorum. Pudra yapılı bir ürün olmasından dolayı dudağınızda bulunan kuru bölgeleri gizleyemeyen bir ürün olduğu için Nyx Powder Puff Lippie Ruju uygulamadan önce dudağınızı nemlendirmelisiniz. Aksi durumda kuruluklar sizi rahatsız edebilir. Gelin biraz daha detaylı inceleyelim ve bu nyx ruj hakkındaki merak edilen soruları cevaplayalım.

Renk Skalası

Toplamda 16 farklı renge sahip olan bu nyx ruj oldukça geniş renk skalasına sahip diyebiliriz. Renkler hem soğuk alt tonlu hem de sıcak alt tonlu olduğu için mutlaka kendinize ve zevklerinize uygun bir renk bulacaksınız.

Nyx Powder Puff Lippie Kalıcı Bir Ruj Mu?

Bana sorarsanız sadece nyx ruj için değil hatta sadece ruj için değil bütün makyaj ürünleri için geçerli bir durum söz konusu. Kalıcılık cilt tipinden cilt tipine göre değişim gösterecek bir durum. Ancak yine de genel bir yorum yapmak gerekir ve de yapılan yorumları göz önünde bulundurmak gerekirse ortalama bir kalıcılığa sahip. Kalıcılığı yaklaşık 3-4 saat ancak en başta da belirttiğim gibi kişiden kişiye değişiklik gösterecektir.

Nyx Powder Puff Lippie Rujun Yapısı Nasıl?

Yazımın en başında aslında bu konuya biraz değindim. Mat bir yapısı var ancak birçok mat ruj gibi kuruluk hissi veren bir ruj değil. Pudramsı bir yapısı var ve dudağınıza sürdüğünüzde oldukça yumuşak bir hissiyat bırakıyor. Ayrıca içeriğinde alüminyum bulundursa da(kaldı ki kullandığımız hangi makyaj ürünü %100 doğal ve zararsız maddeler içeriyor), nyx kozmetik markasının ürünlerine olan sempatim kesinlikle hayvanlar üzerinde test yapmayan bir kozmetik markası olması. Yapısı konusunda son olarak, araştırma yaparken denk geldiğim bir yazının linkini bu yazının sonuna bırakacağım orada bu nyx rujun dudakta duruşu oldukça güzel bir şekilde paylaşılmış.

Fiyat Performans Değerlendirmesi

Son zamanlarda kozmetik ürünlerinde yaşanan fiyat artışı sebebiyle fiyatı aşırı artmış bir ürün. Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bu zamanlar 34-35 liraya satın alabildiğimiz bu nyx ruj, şu sıralar 79 lira gibi bir fiyata satılıyor. Ancak yine de bu nyx Powder Puff Lippie ruj için güncel fiyatı üzerinden bir değerlendirme yapacağım. Kalıcılık konusunda bir rujun 3-4 saat gibi bir süreye sahip olması, kuruluk hissiyatını ortadan kaldırması ve 12 ml bir tüpün içerisinde olmasına rağmen bereketli bir ürün olmasını göz önünde tutarak oldukça başarılı bulduğum bir ruj.

Kısacası bu nyx ruj benim açımdan geçer not aldı. Deneyimleyenleriniz varsa ya da bu yazıdan sonra alıp deneyenleriniz kesinlikle yorum bırakmalısınız!

Nyx web sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Nyx Powder Puff Lippie Rujun dudakta duruşu için buraya tıklayabilirsiniz. (ayrıca öne çıkan görselde kullanılan fotoğrafı da bu yazıdan aldım)

Only registered users can comment.

  1. Bu rujun 5 rengi var bende ve söylediklerinin hepsine katılıyorum
    Ben memnunum herkese tavsiye ediyorum

  2. bu ruju merak ediyordum. Çünkü benim dudaklarım aşırı kuru ve maalesef çoğu ruju kullanamıyorum . aşırı kurutuyor . Bu yüzden ruj sürmekten bile vazgeçtim diyebilirim. Ama bu yazıdan sonra son kez gidip bu ruju da deneyeceğim. teşekkürler

    1. Denemelisiiiin ama kuru dudaklar için neutrogena markasının renksiz nemlendiricisini tavsiye ederiiim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir