Makyaj/Make Up | Öneri

NYX | Soft Matte Lip Cream | İnceleme

9 Nisan 2018

Ruj son bir yıldır hayatımda büyük bir yer kaplayan ancak öncesinde “ya ruj mu ne ruju? Benim makyajım tamam gerek yok ruja” dediğim bir makyaj malzemesiydi. Oysa ne büyük yanılgıymış hele ki benim gibi dudakları oldukça renksiz olan biri için.. Öncelikle merhaba diyerek yazıma güzel bir giriş yapmam gerekirken böyle patadanak(evet patadanak 😀 anlamı hızlı bir şekilde pat diye demeekkk) konuya girdim.. Haftanın ilk günü olmasından mı bilmiyorum ama bir sendormumsu durumlardayım.. Sendromsu nedir ne değildir sizinle tabii ki bunu konuşmayacağım.. Lafı uzatıp eveleyip gevelemeden konuya girmem gerektiğini de şuan için farkettim! 😀

Karşınızda taaa daammm nyx cosmetics..

Gelin dilerseniz size eğrisi doğrusu ile bu ruju anlatayım..

Yapısı: Öncelikle bu konuya değinmek istiyorum ki aradığınız ürün bu değilse daha fazla zaman kaybetmeden başka yerlerde arayın istediğinizi diye ama yine de bana sorarsanız sonuna kadar okuyun yazımı belki fikrinizi değiştiririm.. Bu rujun yapısı mat. Ama kesinlikle kuru kuru değil.

Etkisi: İyi hoş mat diyorsun kuru da değil diyorsun nasıl bunun etkisi diye sorduğunuzu duyar gibiyim.. Etkisi kadife gibi dudağınıza sürdükten 1 dakika içerisinde sabitleniyor ve hissettiğiniz şey kadifemsi bir his.

Kalıcılık: Ne kadar süre dudağımdan bir yere ayrılmadan kalır bu ürün diyorsanız da.. İlk yemek yiyeceğiniz ana kadar diyebilirim hııı siz yemeği yerken hiç peçete kullanmazsınız, hiiiç bir yere dudağınız değmez(ki mümkün değil..) o zaman uzun süre dudaklarınızda kalabilen bir ürün olur..

Fiyat Performans Karşılaştırması: 30 lira gibi bir fiyata sahip kendisi. Ve çevrenizde bulabileceğiniz 30 liralık rujlar arasında çok çok çok başarılı bir mat ruj. İndirim nyx markasında oluyor mu hiç bilmiyorum ancak oluyorsa takipte kalın o zamanlar alın..

Dudağı Kurutuyor mu ? Dudağınız eğer ki çok kuruysa hafif bir kuruluk yaşayabilirsiniz ancak bunun içinde çözüm ürünü uygulamadan önce dudak nemlendiricisi uygulamak.. Ben kuru bir dudağa sahip olmama rağmen bu uygulamayı yapmadığım zamanlar çok az(gerçekten çok az!!) bir kuruluk yaşıyorum.

Aplikatörü Hakkında: Uygulaması kolay bir aplikatöre sahip illaki dudak kalemine ihtiyacınız yok çünkü aplikatörü ile kontrollü bir şekilde çerçeve oluşturabilirisiniz dudaklarınıza..

Son Yorumlar: Ben bu ürünün sevmeyenine rastlamadım desem yeridir. Kendi duygu ve düşüncelerimi merak ediyorsanız eğer, bu ürünü almadan önce sadece bir tane mat rujum vardı ve o da oldukça koyu olduğu için sürekli kullanamıyordum. Bu ürünü aldıktan sonra oldukça üst üste bir çok gün bu ruju sürdüm çıktım hatta öyle sevdim ki artık tüm makyajımı bu ruja uyması için yapar olmuştum..

Eğer sizde hem uygun fiyatlı hem de performansı yüksek bilindik güzel bir mat ruj arayışındaysanız ben hiç tereddüt etmeden kesinlikle bu ürünü tavsiye ediyorum.. Dilerseniz nyx mağazalarından dilerseniz seçili watsons mağazalarından ürüne ulaşabilirsiniz. Benim resimde yer verdiğim rujun numarası ise SMLC 19 hafif şeftalimsi bir ton gibi gibi resimde daha detaylı görebilirsiniz..

Eğer sizde bu markanın başka ürünlerini deneyimlediyseniz ya da bu ürün hakkında başka eklemek istedikleriniz varsa aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz..

Yazımı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın ! Şimdilik hoşçakalın! 🙂

Instagram Hesabım için tık tık..

 

MrvsDaily.

09.04.2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir