Motivasyon/Motivation

Polina Chursanova

9 Kasım 2018

Polina Chursanova, sanırım bu yazının başlığını daha içerikle uyumlu yazmam gerekiyordu ama inanın anlatacaklarıma nasıl bir başlık daha uygun olur karar veremedim ve sadece Pol’ün ismini yazdım. Aslında bakarsanız tam olarak nereden ya da ne şekilde başlayacağımı düşünmeden başladım yazmaya. Ama sanıyorum bu yazıyı yazmaya başladığım günün, motivasyon olarak oldukça düşük bir gün olması tesadüf olamaz.. Çünkü Pol benim resmen motivasyon kaynağım oldu.

Önce size ilk baştan anlatmaya başlamak istiyorum. Polina kimdir? ya da ne iş yapar? bu yazıyı bu sorulara cevap oluşturmak amacıyla kesinlikle yazmıyorum. Her insanın hayatında ilham aldığı, yaptığı işleri severek takip ettiği ve başarılarından keyif aldığı insanlar vardır, işte aslında Pol de bu insanlardan biri benim hayatım için. Youtube üzerinden ilk gördüğüm videosu “Evdeki Son Günüm” idi. O günlerde oldukça kısa videolar yayınlasa da YouTube Türkiye’nin o zamanki konumu göz önünde tutulduğunda içeriklerinde yine başarılı olduğunu söylemeden geçmeyeceğim-bakın geçemeyeceğim demiyorum geçmeyeceğim, çünkü bence hakkında bunların yazılmasını hakediyor!!- İnsanlara karşı bakış açısı, yaşam tarzı ve duruşuyla etkilendiğim o kadar çok yönü var ki.. Bazen durup sektör haline gelen sosyal medyanın bize ne kadar da olumlu etkileri olduğunu düşünüyorum. Youtube olmasaydı ya da instagram, hayatlarımıza giren bir çok influencer olmayacaktı. Ve belki de o zaman, şuan ki yaşadığım motivasyon düşüklüğünü bu yazıyı yazarak yükseltemeyecektim. Polina özellikle yaptığı nyc günlükleriyle bir ara bizi baayyyaa YouTube’a bağlamıştı inanmazsınız belki ama o sıralar sadece Polina’nın videolarını izlemek için giriyordum ve ciddiyim o seri bittiğinde üzülmüştüm..-şu ilk nyc serisinden bahsediyorum-. Pol’ü tanımayanlar için şuan belki çok abartı cümleler kuruyorum gibi gelecek ama, kendisini yüz yüze tanımadan anca bir insan bu kadar motive edebilirdi. Düzenli bir şekilde içerik oluşturması sonucunda, bir çok büyük markayla işbirlikleri yaptı ve bu işbirliklerini de oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ayrıca hepsini de sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum, yazımın başında da demiştim ya başarılarından keyif aldığım bir insan.. Her yıl için, yılın sonunda bir yılın değerlendirmesini yaptığı videoları ise sanırım benim favorilerim. Koca bir yıl neler yaptım arkama dönüp bakmaya sanırım bu videolar ile başladım. Ve son zamanlarda gerçekleştirdiği ve özellikle bana sorarsanız Kadın Girişimcilere de güzel bir örnek olacak markasını kurdu hatta şuan buraya link bırakıyorumVibes bence çok kaliteli bir marka oldu!! Evet daha ilerleyecek oldukça uzun bir yolu var ama kaliteli bir marka olduğu açık ve net. Marka hakkında özellikle fiyatları konusunda çok şey söylendi ama bu markanın çıkarılma aşamalarında da kurlar oldukça oynak ve yüksekti. Kaldı ki bir marka oluşturmak -kaliteli ürünler çıkarmak- sanıldığı kadar uygun ve kolay değil,en azından ben böyle düşünüyorum. Markasını oluşturma sürecinde çektiği kısa videolardan oluşan bir videosu vardı hatta onun linkini de buraya bırakıyorum. 10 Aylık bir süreç sonucunda Vibes ortaya çıkmış ve bu süreçte birden fazla kumaş birden fazla logo üzerinde çabalamış, yani dolayısıyla fiyatların bu şekilde olması videoda da bahsettiği gibi daha uygunu yapılamadığı için.

Kısacası diyeceğim noktaya geldik.. Kısacası Pol benim hayatımda oldukça önemli bir yere sahip olan ve beni hayatımın bir çok alanında motive eden bir influencer olduğu için bloğumda da ona yer vermek istedim. Son olarak kısaca bir şey demek istiyorum, eğer ki bu yazıyı okursa Pol’e gerçekten çok teşekkür ediyorum, hayatımda imkansızın olmadığını ve hayallerim için çabalamam gerektiğini bana, paylaştığı fotoğraflar ve videolar sayesinde bir kere bile yüz yüze gelmeden gösterdiği için. İlerlediğin yolda devam et Pol! 🙂

MerveAtik

MrvsDaily

Only registered users can comment.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir