Makyaj/Make Up | Öneri

Sephora | Outrageous Volume – Dramatic Volume Mascara | İnceleme

25 Şubat 2018

Karşınıza muadillerini piyasada oldukça uygun fiyata bulabileceğiniz fiyat açısından ortanın biraz üzerinde fiyata sahip ama etkisinin de bir o kadar başarılı olduğu rimelle geldim bu sefer.. Öncelikle sizleri bir konuda uyarmak istiyorum daha önceden önerdiğim maskaralar için istediği sonuçları – daha doğrusu benim anlattığım etkileri- görememiş bir kaç kişi ile konuştum. Şunu unutmamamız gerekiyor ki hepimizin kirpikleri aynı değil, hiç bir şeyimiz aynı değil.. Ben anca burada deneyimleyip kendi üzerimde ne gibi etkiler bıraktı, sizlerle bunları paylaşıyorum. Dolayısıyla aynı etki oluşacak diye bir kesinlik yok.. Kısa bir bilgilendirmeden sonra lafı uzatmadan direkt geçiyorum canım maskaraya… 🙂

Kalıcılık: Kalıcılık konusunda, şu şekilde bir açıklama yapmam gerekirse gün içerisinde ağırlaşma yaparak kirpiklerinizin düşmesine sebebiyet vermiyor. Bu etkisini yaklaşık 12 saat kirpiklerimde tutarak deneyimledim..

Akma, dökülme vs.: Bu konuda net bir şey demek aslında biraz yanlış olabilir. Çünkü herkeste ayrı bir etki yaratıyor örneğin cildi çok yağlı biri maalesef ki rimellerde akma sorunu yaşayabiliyor ancak kendi deneyimlerim sonucunda kesinlikle gün içerisinde akma yaşamadım.(Aynı şekilde ablamda kullandı bir akma sorunuyla karşılaşmadık.)

Vaat yerine getirme: Verdiği vaat, oldukça çok hacim vermek.. Ben 2 kat uyguladığım zaman bu etkisini başarılı bir şekilde ortaya koyduğunu gördüm. Ancak 2 uygulama arasında biraz beklemenizi tavsiye ederim..

Kirpikleri Yapıştırıyor mu? : Kirpikleri yapıştırma konusunda eğer ki uygulamalarınızı dikkatli yapmazsanız maalesef ki olabiliyor ancak düzenli bir uygulama ile ve ikinci kata geçmeden önce biraz kuruma süresi tanındığı takdirde kesinlikle yapıştırma sorunu da oluşmuyor.

Temizliği: Açıkcası bu konuda maalesef ki sınıfta kalıyor.. Uzun süredir makyaj temizleme suyu olarak Garnier markasının micellar suyunu kullanıyorum ve de oldukça memnun olduğum bir ürün suya dayanıklı olan makyajları bile tek adımda gerçekten başarılı bir şekilde çıkarıyor ama maalesef ki bu rimeli çıkarmakta biraz zorlanıyor daha doğrusu etrafa çok bulaşma yapıyor.  Neyse ki  bu kötü yanını absorbe edebilen diğer güzel özellikler var..

Son bir özelliği hakkında da yazmam gerekirse(ki maalesef bu özelliği de dezavantaj..) rimellerin içerisinde rimelin ucundaki aplikatörden rimelin fazlasını süpüren bir aparat bulunur ancak bu rimelde maalesef ki bu aparat yok bu yüzden de oldukça fazla ıslak bir yapısı var belki ilerleyen zamanlarda biraz kuruma sonrası bu sorunda ortadan kalkabilir..

Muadili: Essence – I Love Extreme

Rimel kullanımına oldukça geç başlayan biriyim, şöyle söyleyebilirim ki ilk kullandığım zamanlar bile bitik rimelleri kullanmayı severdim ve kesinlikle süremezdim yani sadece iki değdirir çekerdim. Ama sonrasından farkettim ki rimel gerçekten mükemmel bir ürün.. Gözleri daha güzel ortaya çıkaran ve bana sorarsanız makyajın en önemli adımlarından biri olan ürün rimel.. Bu yüzden de rimel konusunda, değişik değişik bir çok rimel denemeyi de seviyorum. Deneyimlediklerimin arasında oldukça başarılı bulduğum ve uzun süre kullanacağım bir rimel oldu kendileriii..

Ve son olarak söylemek istediğim şey, kesinlikle rimel uygularken tek kat ile bırakmayın, uygulamayı en az iki kat şeklinde yaparsanız rimellerin gerçek etkisini görebilirsiniz..

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim dilerseniz bloğumda ki diğer rimel inceleme yazılarına da bakabilirsiniz. Umarım Faydasını görebilirsiniz. Kendinize iyi bakın!!

 

İnstagram hesabım için tık tık..

MrvsDaily.

25.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir