Makyaj/Make Up

Shiseido Protective Liquid Fondöten İnceleme

22 Ağustos 2019

Shiseido markasının fondöteniyle geldim bu sefer! Aslında çok fazla fondöten kullanmayı seven bir insan olmadığım için, fondötenleri günlük kullanımlara göre değil de daha çok özel günlerde kullanımlara göre değerlendiriyorum ancak genel hatlarıyla Shiseido markasının SPF30’a sahip olan ve bu korumanın yanında tere, suya karşı sabit kalma konusunda oldukça başarılı olan Protective Liquid fondöteninden bahsedeceğim. Özellikle yaz aylarının düğün sezonu olmasından mütevellit, aşırı makyajlar, fondöten kullanımları artıyor ve bunların yanında da acaba makyajım sabit kalır mı, o kadar terlemeye fondötenim akar mı? soruları da insanın aklına gelmiyor değil. Fondöten hakkında bilgi vermeden önce kısa bir şekilde benim bir fondötenden beklentilerimi söylemek istiyorum, kaldı ki bir çoğumuzun beklentilerinin aynı olduğunu düşünüyorum. Benim açımdan kullandığım fondötenin öncelikle zamanla çizgilere dolmaması gerekiyor. Yüzümde çizgi çizgi fondöten görmekten nefret ediyorum. Cildimde durdukça cildimi yağlandırmaması ve cildimi kurutmaması da gerekiyor. Aynı zamanda nemlendirmesini ve de bir yandan da cildimi korumasını isterim. Gelin biraz Shiseido 30 faktör fondöten hakkında biraz konuşalım. Ayrıntılara girmeden önce de Shiseido online satış için de yazının sonuna bir link bırakacağım.

Cildi Yağlandırıyor mu?

Shiseido markasının bu fondöteni, pudralı ve mat bitişli bir fondöten olduğu için ciltte durdukça yağlanma sorununu oluşturmuyor. Özellikle yağlı cilde ya da karma cilde sahip olan kişilerce oldukça çok tercih edilen bir fondöten. Ayrıca burada size küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum kullandığınız fondöten eğer ki cildinizde yağlanma yapıyorsa üzerinden mutlaka transparan bir pudra geçin ki yağlandırma etkisini azaltmış olun.

Güneş Işınlarına Karşı Koruma Sağlıyor Mu?

Fondötenin içerisinde SPF koruması mevcut. Ancak bu konuda da bir yorum yapmak istiyorum, cildinizi güneşten gelen zararlı etkilerden korumak için fondöten kullanımı doğru bir tercih değildir. Fondöten öncesinden yüksek koruma faktörüne sahip nemlendirici güneş kremlerinden kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bununla alakalı da bir marka hakkında yazı yakında yayımlarım diye düşünüyorum bu konuda takipte olun. 🙂 Bir de unutmadan spf korumaya sahip fondötenlerin fotoğraf düşmanı olduğunu unutmayın. Eee malum düğün sezonu fotoğraflar çekiliyoruz sonra deli gibi parlamayın fotoğraflarda.

Akma Ya Da Bulaşma Yapıyor Mu?

Shiseido markasının bu fondöteni yağa, suya, tere dayanıklı olmasıyla öne çıkan bir fondöten. Dolayısıyla maksimum ölçüde akmaya ve bulaşmaya karşı dirençli bir ürün. Ancak sonuç olarak yüzünüze renkli bir ürün uyguluyorsunuz ve ne kadar bulaşmaz dense de bu konuda biraz gerçekçi olmak lazım beyaz bir tişörte ya da siyah bir tişörte illa ki bulaşır!

Fiyat Performans Değerlendiremesi

Bu fondöten ortalama 200 lira gibi bir fiyata sahip. Uygulayacağınız bir iki damla fondöten tüm yüzünüz için orta kapatıcılıkta bir etki verecektir. Dolayısıyla fiyatına oranla küçük bir ürün gibi gelse de aşırı fondöten kullanımı göstermeyen biri için oldukça uzun süre dayanacak bir ürün. Aynı zamanda uygulama sonrasında nemlendirme özelliği sayesinde oldukça pürüzsüz bir cilt elde edebiliyorsunuz, kapatıcılık konusunda da uygulama miktarına göre azdan çoka bir kapatıcılığa ulaşabiliyorsunuz. Yani fiyat performans değerlendirmesi konusunda benden tam not alır! Renk skalası konusunda ise 5 farklı renk tonuna sahip bu konuda bence biraz kendisini geliştirmesi gereken bir marka.

Shiseido online satış için buraya tıklayın!

Son olarak Shiseido 30 faktör fondöten kullananlar tarafından yapılan yorumları okumanız amacıyla da buraya bir link bırakıyorum tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Only registered users can comment.

  1. Tam da fondöten konusunda tavsiyeye ihtiyacım vardı! Testerini denemek için sabırsızlanıyorum. Sanıyorum ki tam da aradığım fondöten. Çünkü yazın sıcağında koyu ve cilde yapışıp mat görünüm veren fondötenleri kullanamıyorum.
    Teşekkürler!

  2. Geçenlerde alacaktım kararsız kalmıştım, bu yazıyı okuduktan sonra sanırım gidip hemen alacağım. Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş teşekkürler ☺️

  3. Ben normalde yaz aylarında bb cream gibi ürünler tercih ediyordum fondöten ağır gelebilir diyerek. Ama tavsiyelerinizi değerlendirip bunu da denemeyi düşünüyorum. Teşekkürler 😎

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir