Genel

Sunny Side Up mı? Sahanda Yumurta mı?

25 Nisan 2020

Sunny Side Up ya da sahanda yumurta ne farkeder ki demeyin bundan bir kaç gün önce dünyayı saran bir virüs varken tam olarak twitter gündemi bu olmuştu.. Hiç hoşlaşmadığım bir durum hakkında yazmaya nasıl karar verdim inanın ben de bilmiyorum. Her zaman savunduğum şey, ya hakkını vererek Türkçe konuşalım ya da İngilizce. Ama ikisini birbirine karıştırmayalım. Ben bu düşünceyi savunsam dahi, yeri geliyor Duygu Özaslan’ın yaptığını ben de sen de o bu şu herkes yapıyor. Gelin bunu önce bir kabul edelim. Dil alışınca hiç farkında olmadan çıkıyor bazı kelimeler. Aranızdan kaçınız French Press için bir Türkçe karşılık biliyor? Ya da kaçımız E-mail’e elektronik posta diyor? Twitter’da ‘tweet’ atıyor, Instagramda ‘post’ paylaşıyoruz ama  Sahanda Yumurtaya asla Sunny Side Up denmemeli. Sosyal medya üzerinde Duygu Özaslan’ı oldukça seven büyük bir kesimin varlığının yanında bir o kadar da sevmeyen kesim var farkındayım. Ben seven kesimdenim. Neden ki? Diyecek olursanız diye kendi kendime bir cevap verme gereği duyuyorum şu an.. Çünkü dünya çapında Türkleri bir çok marka işbirliği ile temsil eden bir influencer kendisi. Yaptığı işbirliklerini çok severek takip ediyorum ve takdir ediyorum. Bir kadın olarak gurur duyuyorum. -Hatta bloğumda Duygu Özaslan hakkında bir yazı dahi var dilerseniz buraya tıklayarak o yazıya ulaşabilirsiniz.- Fesatlık yapmıyorum ya da yaptığı her yanlışı eleştirmeye gitmiyorum. En azından Türkçe konuşurken İngilizce bir kelimeyi araya sokması ve Türkçesini bilmediğini dile getirmesini gündem yapacak kadar mühim görmüyorum şu dönemde. Özellikle son zamanlarda insanların evlere kapanması, düşünecek oldukça fazla zaman oluşmasına sebep oldu. Eee hal böyle olunca kırbacı da göz önündeki kişiler yemeye başladı. Kim ne giydi, kim nereye gitti, kim kiminle görüntülendilerin yanında şimdi bir de hangi ünlü nasıl bir evde kalıyor, neler yazıp çiziyor ya da sahanda yumurtaya sunny side up mı diyor? gündem olmaya başladı. Benim içinse bu olayda kilit nokta kesinlikle Duygu Özaslan’ın da kendisiyle dalga geçebilmesi oldu. Bana kalırsa, Duygu Özaslan bu davranışıyla bir kez daha kendisiyle dalga geçemeyenlere örnek bir davranış sergilemiş oldu. Yani demem o ki benim umrumda değil Sunny Side Up’mı yoksa sahanda yumurta mı? Sizler de bence bir salın insanları. O an ağzından öyle çıkmıştır ya da o an canı öyle söylemek istemiştir. Ne farkeder ki?

Üzerine yazsam daha çok uzar gider bu yazı. Dolayısıyla ben kısa kesip yorumu size bırakıyorum. Umarım bu yorumlarımla bakış açınız bir nebze de olsa zenginleşmiştir. Sağlıcakla kalın..

Only registered users can comment.

  1. Ben sahanda yumurta olarak bilinirken artistligine o şekilde söylemis olmasını gülünc buluyorum ve salmıyorum 🙂

  2. Ben şahsen gerçekten bu kızı sevmeyen kesimdenim. Çok şımarık ve yapmacık geliyor bana. Ama katıldığım konu insanları bi salmamız. Ne kadar zor günlerden geçiyoruz. İnsanlar kendilerine bi baksınlar iç dünyalarına dönsünler. İnsan kendiyle mutlu ve huzurluysa zaten o ne yapmış, sahanda mı demiş sunny side up mı hiçççç umrunda bile olmuyor. Herkese iç huzuru bulmasını diliyorum ben de 💜

    1. Ne güzel bir yorum olmuş buuu 🙂 Kesinlikle hak veriyorum yazdıklarına. Ve güzel dileklerin için teşekkür ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir