Genel | Öneri

the Geam | Melisa Beleli ve Başarılı Girişimi

17 Nisan 2018

the Geam, daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama fikir sahibinin Melisa Beleli olduğunu söylesem sanıyorum ki daha çok tanıyanınız çıkar.. Melisa Beleli 2013 yılında YouTube kanalı açarak internet üzerinde bir şeyler yapmaya başlamış ve tamamiyle öznel bir düşüncem olan sevecen, sempatik ve tam anlamıyla girişimci ruha sahip bir kadın. Peki, ben ne zamandır tanıyorum kendisini? YouTube‘a girişinden yaklaşık 2 yıl sonra videolarına denk gelmem ile birlikte tanımaya başladım diyebilirim.. Samimi ve olduğu gibi olması açıkçası videolarını izlemeye devam etmemi sağlayan en büyük etken diyebilirim. Melisa Beleli, YouTube’da makyaj, günlük still, vlog ve arada motivasyona dair videolar yayınlıyor. Yaklaşık 3-4 ay önce yayınladığı bir videoda denk gelmiştim ilk the Geam fikrine..(daha öncesi belki de vardır ama ilk o videoda böyle bir düşüncesi olduğunu görmüştüm.)  Kısa bir girişten sonra gelin sizinle bu güzel girişimin detaylarını inceleyelim..

Öncelikle neden böyle bir yazı yazdığımla alakalı sizleri bilgilendirmek istiyorum. Bu siteyle alakalı düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum çünkü en başından beri severek ve destekleyerek takip ettiğim bir fikir oldu. Kadın girişimcilerden oluşan büyük denilebilecek bir kadroya sahip, aslında bir nevi internet dergisi diyebileceğimiz site.. Ama kesinlikle dergiden daha fazlası. Melisa’nın söylediği gibi, eğer ki siz, bir girişimde bulunmak istiyorsunuz ancak bu girişim için bir çok kategoride bilgiye ihtiyacınız varsa o zaman bu, ekip işinden başka bir seçenek sunamayacak bir fikir.. Melisa da tam olarak böyle yapıyor ve the Geam ekibini oluşturmak için yola çıkıyor. Ekip içerisinde iş hayatında finans konularından tutun da güzellik, seyahat, eğitim, moda gibi bir çok kategoride yazan yazarlar mevcut.. Şuan için ekip 21 yazardan oluşuyor. Bu ekibe dahil olmak isteyenler içinde kapıları açık cv’nizi yollayabileceğiniz bir mail adresi sitede yazarlar bölümünün sonunda bulunuyor.. dilerseniz buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Fikir sahibinin ana amacı bir kadının bilmek isteyeceği ya da okumaktan zevk alacağı ilgi alanlarına yönelik bir çok şeyi bu site içerisinde yayınlamak..

Şimdi diyebilirsiniz, her telden çalan blog hani tutunamazdı? diye.. Ancak şunu göz önünde bulundurmak gerekiyor bu siteyi açarken fikir sahibinin ana amacı blog açmaktan ziyade yukarıda da değindiğim gibi bir internet dergisi havasında site oluşturmak.. İşte tam da bu yüzden, siz bu site için gözlerinizi kapatıp öyle bir şey düşünün ki, bu site içerisine girdikten sonra muhakkak kendinizden bir şeyler bulabileceksiniz.. Yazarların hepsinin yazıları o kadar akıcı ve kargaşadan uzak ki, sandığınız gibi okumakta, sıkıcı bir eylemden ziyade, ilgi alanınızla alakalı konuda keyif alarak bir eylem gerçekleştirmenizi sağlıyor..

Gelelim görselliğee.. Site genel teması itibariyle o kadar sade ve o kadar düzenli ki -sadelik bana hep temizliği ifade eder- göz yormayan bir etkiye sahip. Neyi nerede ne şekilde bulabileceğimiz konusunda da kesinlikle akıl karıştırıcı değil. En üst kısımda gayet düzenli bir şekilde ketegoriler istiflenmiş ve dilediğiniz konuyla alakalı yazıların hepsine bir tıkla ulaşabiliyorsunuz. Ama bana sorarsanız sitenin en can alıcı noktası kesinlikle paylaşımı yapılan yazılara yerleştirilen görsellerin kalitesi!! Bu iş için çok uğraşıldığı kesin!

Son olarak ise, site iki farklı dilde yayın yapıyor. Türkçe ve İngilizce. Dilediğiniz dil ile takip edebilirsiniz..

Yazımın sonuna gelirken, siz diyin blog ben diyim sanal dergi ismi her neyse takibe alınması gereken ve de buram buram kalite kokan bir site olduğu gerçeğini söylemeden bitiremeyeceğim bu yazımı.  Dilerseniz siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazımı, başta fikir sahibi Melisa Beleli olmak üzere bütün the Geam ekibini gönülden tebrik ederek ve başarılarının devamını dileyerek sonlandırıyorum..

Yazımı buraya kadar okuduğunuz ve bana zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Sizlerinde aklında the Geam ailesi hakkında yazmak istedikleriniz varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın!!

MrvsDaily

17.04.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir