Makyaj/Make Up | Öneri | Sağlık

Xiaomi inFace Siyah Nokta Temizleyici Yorum

18 Ekim 2020

Xiaomi markasına ait adından sıkça söz ettiren önyargıların ve negatif yorumların derya deniz olduğu siyah nokta temizleyici hakkında en objektif olacağına inandığım yorumu yapmak için oturdum bilgisayarın başına. Yaklaşık 2 ay olduğu için yazmayalı açıkçası başlarken zorlandığımı dile getirmesem olmaz. Hem yazmayı bu kadar sevip hem de bu kadar uzun süre boyunca bunun için zaman ayırmadığım konusunda kendime sıkça kızıyorum. Burada lafı çok uzatırsam siz sevgili okurlarımı sıkıp kaçırabilirim düşüncesiyle konuya girmeyi tercih ediyorum.

Xiaomi inFace hakkında yazmaya başlamadan önce temiz bir cildin sırrı olabileceğine inandığım bir kaç noktaya değinmek istiyorum velev ki bu noktalara dikkat etmediğimiz sürece ne yaparsak yapalım temiz ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olamayacağız. Tamam çok net konuştum belki de bazı insanların cildi genetik olarak parıl parıl parlıyor olabilir.. Genetiği bir kenarıya bırakıp değinmek istediğim noktalara geçiyorum. Öncelikle cilt temizliği konusunda süreklilik çok önemli. Yüzümü harika yıkadım maskeler yaptım, temizleyici jellerle temizledim şimdi uzun süre cildim pammmık gibi olacak.. Böyle bir şey YOK! Temiz bir cilt için her gece cildimizi temiz su ile temizlemek ve ardından kendi yüz havlumuzla kurulamak şart. Sonuç olarak bütün gün dışarıda olduğumuzu varsayarsak toz, polen, her türlü kirin direkt yüzümüze nüfuz ettiği tartışmasız bir gerçek. Yani sonuç olarak her gece yatmadan önce hiç bir şey yapamıyorsak mutlaka yüzümüzü yıkamalıyız. Bir diğer nokta ise, yediklerimiz. Cildimizi direkt olarak etkileyen noktalardan biri de gün içerisinde tükettiğimiz besinler. Aşırı yağlı yiyecekler tükettiğiniz günlerde cildinizdeki yağlanmayı direkt hissedeceksiniz. Ayrıca eliniz yağlı ya da pisken yüzünüze dokunmak da yapılan en büyük yanlışlardan biri.. Bu noktalara dikkat ediyorsanız ve bunların yanında bir de destekleyici bir ürün arıyorsanız xiaomi inFace Siyah Nokta Temizleyici tam olarak aradığınız bir ürün olabilir. Gelin biraz bu ürün hakkındaki yorumlarıma geçelim.

Kutu İçeriği

Kutunun içerisinde bir adet Xiaomi inFace, 4 adet başlık, bir adet şarj kablosu, 2 adet temiz sünger ve 1 adet Xiaomi inFace standı bulunuyor. Kutu içerisinden şarj adaptörü çıkmıyor.

xiaomi inFace Siyah Nokta Temizleyici

Nasıl Kullanılmalı?

Xiaomi inFace siyah nokta temizleyici, temizlemek istediğimiz bölgelerde gezinerek temizleme yapar. Bunun için bir bölgede uzun süre tutmamak gerekir. Çalışma prensibi aslında tam olarak vakum. Vakuma alarak yüzdeki kireleri topluyor. Bu yüzden de cildimizin zarar görmemesi adına bir bölgede uzun bir süre beklememeliyiz. Kullanım öncesi mutlaka yüz yumuşatılmalı mümkünse banyo sonrası yapılmalıdır. Eğer ki banyo sonrası yapamıyorsanız cildinize buhar tutup sonrasında Xiaomi inFace’i kullanabilirsiniz. Temizleme sonrası yüzünüzü ılık suyla yıkayıp sonrasında ise nemlendirici bir tonik kullanabilirsiniz. Tonik gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Ciltte Morarma Yapıyor mu?

Sanırım okuduğum yorumlar arasında sıklıkla karşılaştığım bir yorum. “Güzel ürün ama hassas ciltli iseniz ya da kılcal damarlarınız çok belirginse morarma yapıyor.” Gördüğüm bu tarz yorumlara karşı yazabileceğim net bir yorum kesinlikle şu, evet eğer ki doğru kullanım sağlanmıyorsa ciltte morarma yapıyor. Bunu tamamiyle kendi deneyimim sonucunda söylüyorum. Bir bölgede uzun bir süre tutarsanız eğer o bölgeyi morartıyor. NET MORARTYOR! Dikkat etmeniz gereken şey bir bölgede tutmamak sürekli yüzünüzün üzerinde gezdirmek.

Kişisel Yorumlar

Ürün kullanımı sonucunda kendi yorumlarımı da bu yazının sonuna ekleyerek yazımı tamamlayacağım. Xiaomi inFace siyah nokta temizleyici, derinde bulunan siyah noktaları çıkarma konusunda bence başarısız ancak düzenli kullanımda ciltte bulunan kirleri ve siyah noktaların bir kısmını büyük ölçüde toparlıyor. Ancak başta da belirttiğim gibi aşırı derinde ve inatçı siyah noktalarınız varsa kaldı ki benim var onları çıkarma konusunda başarısız. Eğer ki benim başım siyah noktalarla dertte kurtulmam lazım diyorsanız direkt çare olabilecek bir ürün değil. Ancak genel bir cilt temizliği yapsın cildin yüzeyinde bulunan kirleri temizlesin diyorsanız mutlaka tavsiye edeceğim bir ürün. Ben indirim döneminde Trendyol’dan almıştım. Trendyol indirimlerini takip ederseniz mutlaka uygun fiyata bulabilirsiniz. Fiyat performans açısından değerlendirmem gerekirse de, sürekli kullanımda cilt temizliği ve bakımı için güzellik salonlarına vereceğiniz tutarlar ile kıyaslanamayacağı için ve genel olarak cilt temizliği konusunda başarılı olduğu için benden geçer not aldı.

Ürün linki: Xiaomi inFace Siyah nokta temizleyici

Umarım keyifli bir yazı olmuştur. Deneyimlememi ve sonrasında yorumlamamı istediğiniz ürünler varsa mutlaka yorum olarak iletin. Ayrıca instagramdan takip edebilirsiniz @mrvsdailyy

 

Only registered users can comment.

  1. Bu ürün hakkında bir çok yorum okudum
    Ama sizinki oldukça yönlendirici oldu benim için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir